VLC şarkı bittikten sonra yeni şarkıya geçme nasıl engellenir?

kutkusencn

Decapat
Yer
Muğla Datça
Daha fazla  
Merhabalar. Sorunumu başlıkta pek açıklayamamış olabilirim. Herhangi bir medya oynatıcısında şarkı bittikten sonra yeni şarkıyı başlatmasını istemiyorum bunu nasıl yaparım?

Loop ya da döngü tuşu vardır, kumanda panelinde bir yerlerde. VLC'de oynatma tuşunun bir ya da iki solundaki olması lazım.

Ekran görüntüsünde gösterdiğim simgeyi içinde 1 sayısı yazana kadar tıklarsan. Şu an oynatılan müzik ya da videoyu döngüye alacaktır.

Screenshot_1.png

Bu arada müzik oynatıcı olarak AIMP öneririm. Arayüzü daha uygundur.

Screenshot_2.png

AIMP yazılımında ''Parça tekrarı'' simgesine bir kere tıklaman yeterli. Simge canlı(yani beyaz) olunca parça tekrarı aktifleşiyor. Parça tekrarını kapalı yapıp, simgesine sağ tıklayarak tüm oynatma listesini döngüye alabilirsin.

Screenshot_3.png

Ayrıca müzik kütüphanesini kapatarak arayüzü daha minimalist kullanabilirsin.

Screenshot_4.png

Ekran görüntüsünde gösterdiğim simgeyi içinde 1 sayısı yazana kadar tıklarsan. Şu an oynatılan müzik ya da videoyu döngüye alacaktır.

Eki Görüntüle 1074348

Bu arada müzik oynatıcı olarak AIMP öneririm. Arayüzü daha uygundur.

Eki Görüntüle 1074349

AIMP yazılımında ''Parça tekrarı'' simgesine bir kere tıklaman yeterli. Simge canlı(yani beyaz) olunca parça tekrarı aktifleşiyor. Parça tekrarını kapalı yapıp, simgesine sağ tıklayarak tüm oynatma listesini döngüye alabilirsin.

Eki Görüntüle 1074350

Ayrıca müzik kütüphanesini kapatarak arayüzü daha minimalist kullanabilirsin.

Eki Görüntüle 1074351
Kanka iyi güzelde benim istediğim şey parça bittikten sonra ben başlatana kadar hiçbir şeyin çalınmaması. Yani tekrarda etmesin yeni şarkıya da geçmesin.

Evet, başlığı doğru okumamışım. Onun için bir ayar yok. Müzik listesini temizleyeceksin.

Kanka iyi güzelde benim istediğim şey parça bittikten sonra ben başlatana kadar hiçbir şeyin çalınmaması. Yani tekrarda etmesin yeni şarkıya da geçmesin.

Ben de çok araştırdım, uğraştım ama sonunda kendim çözdüm. Benim arayüz İngilizce olduğundan İngilizce adım adım yazıyorum.

Tools - preferences - show settıngs (all) - playlıst - (Auto start) kaldır - (play and stop) işaretle - Save.

Geri
Yukarı