VMware ana diske erişimini nasıl kesebilirim?

emir0723

Hectopat
Zaten WMware'ın ana kullanılma sebebi dediğiniz şey. Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok, sanal makinedeki virüsler ana bilgisayara sıçramaz. Bu arada Kali linux kurulumu için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz ben ordan bakarak kurmuştum:

Edit: Tabii, sanal makineleri atlatmak üzere tasarlanmış bir virüs bulaşırsa bundan kaçış yok. Yani illaha da %100 güvende sayılmazsınız. Ekstra bir güvenlik önlemi olarak sizin dediğiniz şeye yakın olan şu işlemleri uygulayabilirsiniz:

Son düzenleme:

Kızılsakal34

Decapat
Sanal makineye sağ tıklayıp network kısmına girin. Tam hatırlayamıyorum ama orada bi kaç seçenek var. Bir tanesi direk fiziksel ağa bağlan. Bir tanesi host + sanal makineler. Diğeride sadece sanal makileri içeren bir seçenek olması lazım. VM0 networkune bağlayın. Daha sonra sanal makineden fiziksel makinanıza ping atın. Eğer ping başarısız olursa ortam izole olmuş demektir.

KS
KS
Nigı

Nigı

Decipat
Yer
Dünya
Sanal makineye sağ tıklayıp network kısmına girin. Tam hatırlayamıyorum ama orada bi kaç seçenek var. Bir tanesi direk fiziksel ağa bağlan. Bir tanesi host + sanal makineler. Diğeride sadece sanal makileri içeren bir seçenek olması lazım. VM0 networkune bağlayın. Daha sonra sanal makineden fiziksel makinanıza ping atın. Eğer ping başarısız olursa ortam izole olmuş demektir.
Hocam video mevcut mu ya.

Yukarı