Çözüldü VMWare makineyi kaldırdıktan sonra yer açılmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
VMWare ile diskime bir sanal makine kurdum, sonra kaldırmak istedim. Program içerisinden remove butonuna bastım. Sonra diskteki boş alana baktığımda sanal makinenin diskimde kapladığı alan gitmemiş. Kurmadan önce 278 GB boş alanım vardı, kurduktan sonra 260 civarı kalmıştı. Tabii sildiğimde boş alan açılmadı, yine 260 kaldı. Saatlerce dosya falan kurcaladım fakat bir türlü bulunduğu yeri bulamadım. VMWare'i kaldırırsam düzelebilir diye düşünüp bilgisayardan tamamen kaldırdım fakat bu da bir işe yaramadı.

Çözüm
Buradan VMware klasörünü sildiğinizde sorun çözülecektir.

Yaptım fakat işe yaramamıştı, ben de CCleaner ile gereksiz dosyaları taratma seçeneğini buldum ve kaldırdım. Şu an hiçbir problem yok, yine de yardımlarınız için teşekkürler. Ve dediğin klasöre de bakmıştım ve kaldırdıydım da gecenin 5'ine kadar Windows klasörleri de dahil her yere baktıydım.
Eski konularıma bakıyordum ve bunun çözümünü eklemeyi unuttuğumu fark ettim.
Aradan bir vakit geçtikten sonra bu bilgisayarı açıp diske sağ tıkladım. Özelliklere bastım ve oradan diski temizle dedim. Disk temizleme aracı ile diski temizlediğimde sorun çözülmüştü. Fakat üstünden biraz vakit geçmesi gerekiyor galiba o dosyaları bulabilmesi için.
Her yere baktım gecenin 5'îne kadar bulmaya çalıştım yoktu. CCleaner ile temizlemeye kalktığımda 22 GB gereksiz dosya diyerek VMware'deki o dosyaları buldu ve o şekilde sildim yine de yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buradan VMware klasörünü sildiğinizde sorun çözülecektir.

Yaptım fakat işe yaramamıştı, ben de CCleaner ile gereksiz dosyaları taratma seçeneğini buldum ve kaldırdım. Şu an hiçbir problem yok, yine de yardımlarınız için teşekkürler. Ve dediğin klasöre de bakmıştım ve kaldırdıydım da gecenin 5'ine kadar Windows klasörleri de dahil her yere baktıydım.
Eski konularıma bakıyordum ve bunun çözümünü eklemeyi unuttuğumu fark ettim.
Aradan bir vakit geçtikten sonra bu bilgisayarı açıp diske sağ tıkladım. Özelliklere bastım ve oradan diski temizle dedim. Disk temizleme aracı ile diski temizlediğimde sorun çözülmüştü. Fakat üstünden biraz vakit geçmesi gerekiyor galiba o dosyaları bulabilmesi için.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı