Çözüm VMware Rastgele Donma Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
VMware Player'i gelişmiş parasanallaştırılmış GPU sürücüsü sebebiyle tercih ediyordum. Yaklaşık bir sene önce rastgele donmalar ve takılmalar yaşamaya başlamıştım, işlemci kullanımı 100%'e fırlıyor ve 15-20 saniye o şekilde kalıp düzeliyordu, o zaman sorunun çözümünü bulamamış ve kullanmayı bırakmıştım. QEMU'ya şans verdim ancak gene GPU ve görüntü alma ile alakalı problemler yaşadım. Bugün ise çözümü bulmuş bulunmaktayım. Bu sorunun bellek yönetimiyle alakalı bir durum olduğunu ve bir komut ekleyerek çözülebiliyor. Şu adımları ekleyerek çözebilirsiniz;

1. Terminal'i açın ve sudo nano /etc/sysctl.conf komutu ile /etc/sysctl komutunu çalıştırın. Veya istediğiniz metin düzenleyicisini kullanarak bu metin dosyasını düzenleyin.
  2. Dosyanın en altına gidin ve aşağıdaki satırı ekleyin:
    vm.compaction_proactiveness=0
  3. Dosyayı kaydedin.
  4. Değişikliklerin etkili olması için "sudo sysctl -p" komutunu çalıştırın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatmaya gerek kalmadan uygulamaya konuluyor. Bu şekilde VMware'de rastgele takılma yaşıyorsanız düzeltebilirsiniz.

VMware Workstation Player ve VMware Workstation Pro sahipli yazılımdır ve bu rehber sadece Linux üzerinde Debian ve türevlerinde kullanılabilir. Diğer dağıtımlarda adımlar farklı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı