VMware Workstation Player kasma sorunu

shotgunned

Hectopat
Daha fazla  
Windows XP kurdum. Normalde Virtualbox'ta da kasıyordu. Ama misafir eklentileri kurulduğu anda kasma sorunu ortadan kalkıyordu. Aynı şey VMware için de geçerli mi? Kasmaması için ne yapmam lazım. Millet VMware ile oyun oynuyor.

Sol üstte sanal makinenin ayrıntılarında "Install VMware Tools" ile eklentilerin disk kalıbını yerleştirebilirsiniz. Windows XP ile uyumlu olmayabilir.
Windows 7'de kurdum şimdi ama tıklayamıyorum.
dasasdasdasasdsdasdasdasdasdasddasasdasdsddasdasdasdasdasdasdsa.png

Zaten kurulu değil mi? Ekranı küçülttüğünüzde çözünürlük yenilenmiyor mu? Windows 7 ISO'sunu kurulum sırasında algıladı mı?

Sistem özellikleriniz nedir?
Hayır anlatmak istediğim şu imleci hareket ettirirken kasıyor başlat menüsünü açarken kasıyor bir yere girerken kasıyor. VirtualBox'ta da ilk kurduğum anda böyle şeyler oluyordu. Sonra misafir eklentilerini kuruyordum. Bunda da ayar var ama tıklanmıyor.

Vmware'de, “VM> Vmware Tools Kur…” menüsünün devre dışı olduğunu görürseniz, aşağıdakileri yaparak etkin yapabilirsiniz:

• Bir Virtual Machine'ye sağ tıklayın ve Ayarlar'a tıklayın yeri EK-1'de belirttim.
  • Sol sütunda Disket'i seç.
  • Sağ sütunda, Fiziksel sürücü kullan seçeneğini işaretleyin.
  • Otomatik algılama seçeneğini seçin.
  • Tekrar başlat windowsu bu kadar.
Eğer bunlar olmassa Win10'a güncellemenizi tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• EK1.PNG
    EK1.PNG
    11,3 KB · Görüntüleme: 637
Vmware'de, “VM> Vmware Tools Kur…” menüsünün devre dışı olduğunu görürseniz, aşağıdakileri yaparak etkin yapabilirsiniz:

• Bir Virtual Machine'ye sağ tıklayın ve Ayarlar'a tıklayın yeri EK-1 belirttim.
Oldu teşekkürler.

• Bir Virtual Machine'ye sağ tıklayın ve Ayarlar'a tıklayın yeri EK-1'de belirttim.
Hocam ayrıca bir sorum olacak sanal sistemde oyun oynayabilir miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı