Çözüldü VMWare'de Windows Vista Kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

364164

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, merak ettiğim için Vista kurmak istedim VMWare'ye ama nedense olmadı. En başından anlatıyorum. İlk önce sanal makine ayarlarını yaptım RAM, Çekirdek vs. sonra ISO'yu yerleştirdim sanal makineye. Çalıştırdım sanal makineyi ama ethernet gibi bir şeyden boot ediyordu. Sonra internetten baktım, çözümünü buldum o sorunu ve çözdüm o hatayı vermiyor. Fakat o sorunu çözdükten sonra ekranda "Operating system not found" yazısı karşıma çıktı. Ne yaparsam yapayım Windows Vista kurulumunu başlatamadım. Ne yapmam lazım? Vista ISO'sunu indirdiğim yer: Download Windows Vista Service Pack 1 Tüm Dillerde Tek Başına Yükleme Paketi DVD ISO from Official Microsoft Download Center
1f2ffasdasdasc.PNG
13fsafsadfsadcczxc.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle ki yanlış anlamadıysam ISO'dan boot edememişsin. Öncelikle sanal makineyi açtığın an sanal makinenin ekranına bas ve rastgele tuşlara bas. Bu sayede ISO'dan boot eder. Eğer yine olmadıysa ISO'da sorun olabilir.

O Service Pack ISO'su kurulum ISO'su değil.
Nasıl yani? Nereden bulabilirim orijinal olarak?
Şöyle ki yanlış anlamadıysam ISO'dan boot edememişsin. Öncelikle sanal makineyi açtığın an sanal makinenin ekranına bas ve rastgele tuşlara bas. Bu sayede ISO'dan boot eder. Eğer yine olmadıysa ISO'da sorun olabilir.
Maalesef olmadı.

Geri
Yukarı