Vodafone 100 Mbps hız testinde 70 Mbps çıkıyor

sakinolum

Decipat
Makaleler
1
Bugün 100 Mbps geçtik. Normalde 24 Mbps'di. 20-24 Mbps hız, 4-5 upload alırdım. Upload 8-9'a çıktı fakat internet 70'e çıkıyor en fazla. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetiniz VDSL ise 70 almanız normal sayılabilir çünkü size 100Mbps demıyorlar 100Mbps'ye kadar diyorlar bu da ister 1 alırsınız ister 100 alırsınız anlamına geliyor bunun dışında bir de LAN kablosu ile test yapın kablosuzda sinyalden dolayı Mbps düşük olabilir olmazsa Vodafone'yi arayın.

Hocam testi kablolu olarak mı yaptınız.

Telefondan.
İnternetiniz VDSL ise 70 almanız normal sayılabilir çünkü size 100Mbps demıyorlar 100Mbps'ye kadar diyorlar bu da ister 1 alırsınız ister 100 alırsınız anlamına geliyor bunun dışında bir de LAN kablosu ile test yapın kablosuzda sinyalden dolayı Mbps düşük olabilir olmazsa Vodafone'yi arayın.

Evet VDSL.
Kabloda sıkıntı olabilir mi?

Kablosuz baktım.

Hocam size 100Mbps vereceklerini idda etmezler. Maksimum alabileceğiniz hız 100Mbps'dir.

Modem arayüzünden hat değerlerini görmeden yorum yapmak mümkün değil. 100 Mbps tanımlandı diyorsunuz ama belki de hat kaldıramayacağı için 100 Mbps değil 75 Mbps tanımlandı, o yüzden hız testinde 70 çıkıyordur.

Değerleri atın, bir bakalım.

Modem arayüzünden hat değerlerini görmeden yorum yapmak mümkün değil. 100 Mbps tanımlandı diyorsunuz ama belki de hat kaldıramayacağı için 100 Mbps değil 75 Mbps tanımlandı, o yüzden hız testinde 70 çıkıyordur.

Değerleri atın, bir bakalım.

Modem arayüzüne giremiyorum hocam admin yazıyorum şifreyi giriyorum kabul etmiyor.

Telefondan ve kablosuz ise 70 almanız doğal. PC'ye veya ethernet bağlantısı alabilen bir cihaza takarsanız daha fazla hız elde edersiniz. Bir de paket 100Mbps'de olsa size her zaman 100 verileceği iddia edilmez. Hızınız 100'e kadar demek.

Hocam telefondan 70 normal ben de Vodafone 50 megabit kullanıyorum telefondan 35 megabit falan geliyor ama bilgisayardan 49 megabit alıyorum telefondan onu tam olcemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı