Vodafone ev internetine geçmek

Oturduğum siteye Vodafone Fiber altyapı geldi. Fiber altyapı olmadan en fazla VDSL bağlantı ile belli bir hız alabileceğim. Fakat Vodafone'a güvenemiyorum. Güvenememe sebebimi söyleyeyim. Arayıp konuştum ve tarifelere de ayrıca baktım. Konuştuğumda bana, 60 TL olan tarifede 50 Mbps hız, 100GB AKK ve AKK aşıldığında 24 Mbps hıza düşeceğini söylüyor. (24 ay söz veriyorsun. 1 yıl sonra 70 TL oluyor fiyatı) İnternetten de bakayım dedim tarifelere. Bana söylediği tarifenin adı "Çekirdek Aile". AKK aşılınca hangi hıza düşeceği dışında, konuştuğumuz diğer herşey yazıyor. Diğer tarifelere de göz gezdirdim. "Dijital Aile 25" adlı, AKK olmayan 25 Mbps hızda bir tarife var ve bu tarife 90 TL. (24 ay söz veriyoruz, fiyat sabit 90 TL) Burada mantıksız birşey var. En fazla 70 TL ödediğimiz tarife, ilk başta 50 Mbps hız verip AKK aşılınca 24 Mbps hız veriyor. 90 TL ödediğimiz tarife, 25 Mbps hız veriyor. Bence bana söylenen, 24 Mbps hıza düşme olayı yalan. Çünkü böyle olunca diğer tarifenin bir anlamı kalmıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Vodafone'a geçmeli miyim?
Bir de 130 TL olan ADSL kısmında bir tarife var. 16 Mbps hız, AKK yok ve yine 24 ay söz veriyoruz. Benim bildiğim, ADSL daha eski ve yavaş. Hadi ADSL değil de VDSL olsun. Fiber'e göre yine daha eski ve yavaş bir teklonoji. :kararsız::kararsız: Anlamlandıramadım.

20180813_203251.jpg
20180813_203310.jpg
20180813_203354.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
16 Mbps paket 25 Mbps olan paketten daha pahalı.:ROFL: Bazen tarife konusunda böyle sapıtırlar. Burada 50 Mbps AKK'li paket daha cazip geliyor. Fiber olacaksa hizmet İSS'nin hiç bir önemi yok benim gözümde. Süperonline ile Vodafone'nin kendi aralarında bir birilerinin alt yapılarını kullanma anlaşması mevcut. Süperonline'ye bir göz atıp danışabilirsin. Zira ikisinden biri alt yapı çektiğinde önce masrafını kurtarmadan diğerine vermiyor gibi söylentiler mevcut.

Gerçekten bazen bazı kampanyalar gereksiz oluyor.50 mbps 100 gb aknli çekirdek aile paketini 60-70 TL gibi bir fiyata veriyor.Sınırsız 16 mbps aknsiz paketi 130 TL ye veriyor.Zaten 50 mbps aşınca 16 ya düşüyor sınırsız 16 yı 60-70 TL ye kullanırsın.Buna benzer kampanlar kablonette mevcut bazen gülüyorum böyle kampanyaları görünce. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı