Vodafone evde internet yükleme hızı yavaş

Biwkan

Decipat
Merhaba arkadaşlar. Adresime fiber altyapı gelmesi sebebiyle VDSL kullanan TürkNet internetimi sonlandırdım. Fiber altyapıyı Türksat döşedi ve her yere afiş asarak evlere broşür bıraktılar. Türksat'ın paketlerini beğenmemem sebebiyle bir süre bekledim. Bir akşam kapım çaldı ve bir Vodafone çalışanı bana altyapıdan vs bahsetti. Türksat ile beraber döşediklerini söylediler ve paketlerini tanıttı. Ben de 35 download 5 upload paketini 24 ay taahhütle satın aldım. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra telefonla onayı Vodafone aldı ancak internet kurulumuna Türksat ekipleri geldi (burada bende bir şüphe uyandı). İlk kuruluma geldikleri zaman hız testi yaptım ve 50 megabit hız aldım ancak ping 60 civarından hiç inmiyordu. Ancak bu hız zamanla 35 megabit paketimin de altı olan 15-20'lere kadar düştü ve ping 160'lara kadar arttı. Vodafone'u arayıp destek istedim, teknik eleman bir güncelleme gönderdi ama bir değişiklik olmadı. Bana yarın sizi arayacaklar ve yardımcı olacaklar dedi. Bugün aradılar ve güncellemeleri yaptık sinyallerde sıkıntı göremiyoruz bir hız testi yapın dediler. Yaptığımda yine 50 megabit hız ve 70 ping gördüm. Hızımın şu an iyi olduğunu ancak ping değerlerinin çok yüksek olduğunu söyledim ve saha ekiplerini yönlendirmesini istedim. Telefondaki kişi ping değerlerinin 100'e kadar normal(!) Olduğunu söyledi ve telefonu kapattı. Kapattıktan sonra bir saat içinde de hızım yine 15-20 civarına düştü. Ne zaman arayıp destek istesem güncellemenizi yaptık hız testi yapın diyorlar ve sonuç normal hatta olması gerekenin üstünde çıkıyor ancak telefonu kapattıktan 1 saat kadar sonra akşama doğru bu hız yine düşüyor. Kusura bakmayın çok fazla konuştum ancak her detayı anlatmak istedim. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı