Vodafone fiber internet için hangi altyapıyı kullanıyor ?

Scorpi0

Hectopat
Daha fazla  
Bugün Vodafone'u aradım. Bulunduğum binada 30 mbps'ye kadar hız alabileceğimi söyledi ve 30 mbps'lik fiber paketini önerdi. Ardından Ttnet'i aradım ve adresimde fiber olmadığını sadece ads olduğunu söyledi. Şimdi sormak istediğim şey şu Vodafone fiber interneti için kendi altyapısını mı kullanıyor yoksa başka firmaların altyapısını mı ? Ya Vodafone fiber bağlatıcam ya da adsl. Bende en kötü fiber adsl'den daha iyi olur diye düşünüyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Vodafone'un fiberi gerçek fiber midir ? Fiber altyapı olup da 30 mbps desteklemesi bana garip geldi. Sanki kendi paketini satmak için yalan söylüyomuş gibi. Neyse fazla uzattım. Teşekkürler.

Edit: Vodafone'a sordum TürkTelekom'un altyapısını kullandıklarını söylediler. TürkTelekom ve Ttnet'e sorduğumda ise sadece adsl olduğunu söylüyorlar. Acaba vodafone 4.5g falan için mi satın aldı altyapıyı ?

Bir bilen yok mudur ? Sadece Vodafone fiber olduğunu söyledi. Doğru mudur ?

Dedikleri 30 mbps pahalı değilse onu al. Bildiğim kadarıyla Vodafone'nin kendi altyapısı yok. TTnet altyapı yok dediyse Vodafone nasıl 30 mbps verecek o da ayrı bir konu. Superonline'ye sor. Altyapısı bulunduğun bölgede varsa Superonline bağlat. Superonline de yoksa ara tekrar sor nasıl bana 30 mbps vereceksiniz diye.

Valla ben de anlamadım. Modem parasıyla beraber 65 tl'ye geliyo. Bana pahalı gelmedi. Yarın yüzyüze gidip sorucam. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı