Vodafone fiber ping oluyor

HACKERY

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba.
Vodafone fiber 100 Mbit internet kullanıyorum. Son günlerde ping sorunu yaşıyorum.
Daha önce 5 olan ping şu an 24'ün altına düşmüyor.
Müşteri hizmetlerini aradım güncelleme vs. ne varsa hepsini yaptık sorun düzelmedi ve dedi ki yapacak bir şey yok ping ile ilgili bir hizmetimiz yok.
Ben ankaradayım alt komşumdan test yaptım 6 çıkıyor.
Sorun tam olarak neden kaynaklıdır yardımcı olabilir misiniz?

1659872898299.png
1659872943311.png

Dostlar merhaba.
Vodafone fiber 100 Mbit internet kullanıyorum. Son günlerde ping sorunu yaşıyorum.
Müşteri hizmetlerini aradım güncelleme vs. ne varsa hepsini yaptık sorun düzelmedi ve dedi ki yapacak bir şey yok ping ile ilgili bir hizmetimiz yok.

Eki Görüntüle 1477423Eki Görüntüle 1477425

Bende de bu şekilde sebebini bilmiyorum konu takipdeyim.

Dosya Ekleri

• s.PNG
    s.PNG
    9,9 KB · Görüntüleme: 88
Aynı sorun bende de yaşandı. Ping sorunu gidermek yok ama sinyal kapasitesini arttırıcı önlemler ve sabitleyici hızlara ayar yapıyorlar. Benim internetim 50 Mbps'e kadardı son 3-4 gün içerisinde ping sorunları yaşayınca durumu bildirdim iletişime geçtiler tekrar 50 Mbps'e kadar 45 48 bandında internetimi almaya başladım. Peki 3-4 gün içerisinde kaç Mbps alıyordun diyorsan 8-10 arasında gidip gelmekteydi.

Dostlar merhaba.

Eki Görüntüle 1477423Eki Görüntüle 1477425
Vodafone'nin kendi altyapısından mı kullanıyorsunuz, yoksa Superonline altyapısından mı?Vodafone kullanıyorsun ve Ankara Kablonete hız testi yapıyorsun. Süperonline Ankara yada, Vodafone Ankara'ya test yapın.

Vodafone'nin kendi altyapısından mı kullanıyorsunuz, yoksa Superonline altyapısından mı? Vodafone kullanıyorsun ve Ankara Kablonet'e hız testi yapıyorsun. Superonline Ankara'ya da, Vodafone Ankara'ya test yapın.

Superonline altyapısından hizmet alıyorum. onlarda daha fazla çıkıyor.
1659877287899.png

vodafone Ankara sunucusunu seçince bu hatayı veriyor.
1659877387338.png

****EKLEME****
Alt Kattaki arkadaşımın interneti ve benim internetimin ping karşılaştırması.

Benim ANKARA GÖKNET SUNUCUSU Değerlerim PİNG = 34
ztF8Hb9d7VDGHxiqoutvrD1IMjflixrEvNtIy4U_eDNwvINV1CYcz2lXIKW79EpUoNKGyinNAf7dJECN_n5q9fcYjyjX6vyyi0WzgVG8rD6ZIRCHN0562M0cOz4K9rAKqbf5OZ8a_2T_l_12gAcqZCU

Arkadaşımın ANKARA GÖKNET SUNUCUSU Değerleri PİNG = 18
n8JRDqK3ADlebLT0XzzlkzlVt4UKZjHKG3MxS1XuxdLAs2FSyEAlKKxBIz9tahwOdqe8ugGx2OAfbutIoKm8Sp13A9gEwhv-9hFf4LfWCBKWUEGIsLgpxyJB2PKobwuM61VkZ1bwqo_cMGdXB9Q9tXs

Benim ANKARA TÜRKNET SUNUCUSU Değerlerim PİNG = 70
RA0yfueOzBe-kQgdxjUXtUSQYDsNXULxcVyQZytw5c17yimmcFnogK_HP4CrhVwBSWM64_EzHM3uyvlTMoWkpUU5JbvWdpng-gFrM4wFTLLbJbu2yctOVLxCVdtd04tCMBgLD5Qq1vO2zGFXFHc0wZQ

Arkadaşımın ANKARA TÜRKNET SUNUCUSU Değerleri PİNG = 11
4IyVmMxZJtmHihsfirxBMN3PbFx0wMD1oyOcNshn3AMoga3nZ8DqFXUOVTgzeHUGfbe3EUjSU1CTFCSSRSAOzVXafKsbgDmMu6o279LpWRdZf3N3YvVSdmZ_zJAMCh2vM6TZ_LxNQWgkZJQGR-BSxIw

@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Eki Görüntüle 1482939

Eki Görüntüle 1482938

Hocam adamlar zaten 1 tane yere yüklemişler neredeyse bütün trafiği. Ping olur Vodafone'un kendi sorunu.
Statik İP Alsam düzelir mi acaba ?

Vodafone'dan ekip geldi her şeyi test ettiler sorun yok. Bizim ping için yapabileceğimiz bir şey yok müşteri hizmetlerini arayın oradan çözecekler ama karşınıza anlayan bir temsilci çıkması gerek dedi.

Sizce müşteri temsilcisine ne söyleyeyim ne yapması gerektiğini bilen var mı?

Statik IP alsam düzelir mi acaba?

Vodafone'dan ekip geldi her şeyi test ettiler sorun yok. Bizim ping için yapabileceğimiz bir şey yok müşteri hizmetlerini arayın oradan çözecekler ama karşınıza anlayan bir temsilci çıkması gerek dedi.

Sizce müşteri temsilcisine ne söyleyeyim ne yapması gerektiğini bilen var mı?

Hocam statik IP ile olayın ne alakası var? Vodafone gerçekten.... Ping zaten altyapı ya da bina ile alakalı bir şey değil ping sağlayıcı ile alakalı müşteri hizmetleri istesede bir şey yapamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı