Vodafone fiber taahhüt sorunu

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Merhaba,

Ben yeni eve taşındığımdan beri Vodafone fiber kullanıyorum, AKN kaldırma olayı olmadan önce aşırı iyi bir hizmet kalitesi vardı.

AKN kaldırılınca kopmalar, yavaşlamalar oldu.

Yaklaşık 2 yıldır sürekli sorunlarım var, müşteri hizmetlerini arıyorum server değiştiriyorlar düzeliyor, açıkçası biraz da uygun diye iptal ettirmemiştim. (50₺)

25 Mbps kullanıyordum(70₺) geçen ay arayıp 35 Mbps yapıp taahhüdü yenilemeyi teklif ettiler. (80₺)

Buna istinaden "taahhüdümü yenilersem ek ücret öder miyim?" diye sordum, müşteri temsilcisi "yalnızca kullandığınız ayın size uygulanan indirim bedelini ödersiniz" dedi.

(Yani normalde internet 100₺ ben 80₺ ödüyorsam 1 ay kullandıysam 20₺ ödeyip kapattırabileceğimi söyledi.)

Kabul edip yenilettim fakat şu an 35 Mbps almam gereken internet 3 metre ötede 3 mbps~ 20 Mbps aralığında çekiyor. (ilk yaptırdığımda 35 Mbps veriyordu.)

Taahhütümü iptal edip Turkcell Superonline için başvuru yapacaktım.

Müşteri hizmetleri 600₺ bedel ödemeniz gerekiyor dedi;

250₺ kurulum ücreti (kurulum yapılmadı sadece hız arttırıldı sözde)
2 ay kullandığım internetin bedeliymiş hadi 200₺ olsun, toplam 450₺ oldu. 150₺ da havadan sudan koydunuz sanırım ona da tamam.

Bunları nasıl şikayet edebilirim? Nasıl bu lanet interneti iptal edebilirim? Lütfen bu konuya yoğunlaşalım, haksız kazanç elde ediyorlar ve bu ülkede işini iyi yapamayan firmaların zengin olmaması gerekiyor.

Taahhütünüzü 12 aydan uzun süreli yenilettiyseniz herhangi bir cezai bedel yansıtamazlar. Sadece kullandığınız zamanda yapılan indirimleri tahsis edebilirler ve varsa cihaz bedelini. Ya da kullanmadığınız zamana ait faturalar daha ucuzsa onu.
Özetle tüketiciye az olan bedeli yansıtabilirler. Konu ile ilgili Mesut Çevik'in thh yetkilisi ile röportajı mevcut, izleyin.

Kafam çok karıştı
Taahhütünüzü 12 aydan uzun süreli yenilettiyseniz herhangi bir cezai bedel yansıtamazlar. Sadece kullandığınız zamanda yapılan indirimleri tahsis edebilirler ve varsa cihaz bedelini. Ya da kullanmadığınız zamana ait faturalar daha ucuzsa onu.
Özetle tüketiciye az olan bedeli yansıtabilirler. Konu ile ilgili Mesut Çevik'in thh yetkilisi ile röportajı mevcut, izleyin.

Geri
Yukarı