Vodafone Güvenli İnternetten kurtuluş yok mu?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Son 1 haftadır Vodafone mobil internetinde "Güvenli İnternet" diye bir şey açıldı kendi kendine ve hiç bir şey yapamıyorum. Kapatmak için gerekenleri yaptım hatta kapalı gözüküyor ama hâla daha YouTube'da kısıtlı modu açıyor ve kapatamıyorum bu yüzden aradığım videoları ve video yorumlarını göremiyorum, Google'da aradığım şeyleri bulamıyorum sorunu bir tek VPN veya DNS değiştirici uygulamalar ile çözebiliyorum. Müşteri hizmetlerini aradım hiç bir şey yapmadılar hatta 20 dakika bekleyip utanmadan bir de kampanya teklifi yaptılar. Taahhütüm bitince operatörü değiştireceğim ancak daha 4 ay var ve 4 ay boyunca ben mobil veride VPN veya DNS değiştirici uygulamalar ile uğraşmak istemiyorum. Hatta öyle bir şey ki internet hızını bile öldürdü yani WhatsApp'dan bir mesaj atmak için 5-6 saniye bekliyorum, Instagram, Twitter gibi uygulamaların ana sayfasını yenilerken 5-6 saniye bekliyorum. Öyle leş bir sistem ki telefondan soğuttu beni. Çözebilen var mı varsa nasıl çözdü kafayı yemek üzereyim.

VPN'e bağlı olacaksanız yerel VPN sağlayan servisler kullanmayı deneyin. Belki işe yarar. Adguard gibi, DuckDuckGo'nun App Tracking Protection'u gibi. Bunlara güvenmiyorsanız sadece bu yerel VPN hizmetini sağlayan, internet hızınızdan düşürmeyen yolu deneyin. Belki engellemelerden kurtarır.

Vodafone bayisine bir uğrayın.
Onların da çözebileceğini sanmıyorum ama denerim tabii. Yani şöyle söyleyeyim müşteri hizmetlerini aradığımda benim hattımda internet ile alakalı ne var ise hepsini iptal edip yeniden tanımladılar mesajları bile duruyor ama yine çözümü yok.

Bende de aynı sorun vardı, bir paketi kapatsalar da diğer güvenlik paketleri açık oluyordu. Müşteri hizmetleriyle arayıp çözmüştük. Sizde nasıl yapmadılar, ne dediler? Ayrıca Vodafone uygulamasından da bu açma kapamayı yapabiliyorsunuz diye biliyorum.

Bende de aynı sorun vardı, bir paketi kapatsalar da diğer güvenlik paketleri açık oluyordu. Müşteri hizmetleriyle arayıp çözmüştük. Sizde nasıl yapmadılar, ne dediler? Ayrıca Vodafone uygulamasından da bu açma kapamayı yapabiliyorsunuz diye biliyorum.
Evet hem Vodafone uygulamasından hem de SMS ile kapattım aktif bir servis yok. Vodafone müşteri hizmetleriyle görüştükten sonra şu adımları uyguladılar hattıma:

Komple mobil şebekemi yeniden başlattılar, 4.5G bağlantılarımı iptal edip tekrar aktifleştirdiler, volte servisini iptal edip bir daha aktifleştirdiler, GPRS servisini iptal edip yeniden aktifleştirdiler, apn servisini iptal edip yeniden aktifleştirdiler ve hatta Görüntülü konuşma servisini bile yeniden başlattılar. Sonuç olarak yine bir şey değişmedi.

Müşteri temsilcisi 2DK da çözüyor. Bende operatör değiştirdiğimde başıma geldi bir baktım bazı sitelere vs girmiyor devlet zorunluluk getirmiş tüm mobil ve sabit internet aboneliklerinde güvenli internet standart geliyor artık temsilciyi arayıp standart profile alıyorsunuz düzeliyor.

Vodafone çözemezse operatör değiştireceksin mecburen ama çözülmeyecek bir şey değil.

Müşteri temsilcisi 2DK da çözüyor. Bende operatör değiştirdiğimde bir baktım bazı sitelere vs girmiyor devlet zorunluluk getirmiş tüm mobil ve sabit internet aboneliklerinde güvenli internet standart geliyor artık temsilciyi arayıp standart profile alıyorsunuz düzeliyor.
Konuyu okumuyorsanız neden cevap veriyorsunuz?
@halcyon sizde hangi işlemleri yapmışlardı?

Konuyu ve cevapları okudum ve benimde aynı durum hem sabit internetimi taşıdığımda hemde ceptelefonu hattımı taşıdığımda başıma geldi diyorum.

Tek ve olması gereken çözüm ise müşteri temsilcisinin profil değişikliği yapması.

Sizin aboneliğiniz bir tür askıda kalmış olabilir bunun suçlusu burası ve biz değiliz.

Sen neden okumuyorsun peki yazdığımı.

Evet hem Vodafone uygulamasından hem de SMS ile kapattım aktif bir servis yok. Vodafone müşteri hizmetleriyle görüştükten sonra şu adımları uyguladılar hattıma:

Komple mobil şebekemi yeniden başlattılar, 4.5G bağlantılarımı iptal edip tekrar aktifleştirdiler, volte servisini iptal edip bir daha aktifleştirdiler, GPRS servisini iptal edip yeniden aktifleştirdiler, apn servisini iptal edip yeniden aktifleştirdiler ve hatta Görüntülü konuşma servisini bile yeniden başlattılar. Sonuç olarak yine bir şey değişmedi.
Şu son yaptıkları uzun uygulamayı benim de şebekem bozuk diye güncellemek için yapmışlardı, güvenli internet programı için yapmaları biraz saçma olmuş. Bir bayiye gidip uğraşsanız iyi olur sanırım...

İnternetimi değiştirdiğimde başıma gelmişti benim de. Bir programı değil birçok programı varmış: sosyal, aile, çocuk gibi. Hepsi de açık olunca hiçbir şey yapamıyordum. Müşteri hizmetleriyle görüşme yaptım, onayladığıma dair sesli onay aldılar. Ardından da kapatıldığına dair üç-dört sms geldi, kurtuldum.

Geri
Yukarı