Vodafone H 300s Modem VDSL Sorunu

KnifeRex

Hectopat
Merhaba, dün ikinci el olarak bir Vodafone H 300s modem satın aldım. Modemi TürkNet'de 35 Mbps VDSL kullanmak için aldım. Daha önceden TürkNet'de 16 Mbps ADSL kullanıyordum. Modemin arayüzünde ayarları yaptım, internet geldi ancak ADSL olarak gözüküyor. TürkNet ile iletişime geçtiğimde direkt kullanabileceğimi söylemişlerdi. Modemi VDSL'e nasıl geçireceğim yardımcı olur musunuz?
Up

Dosya Ekleri

• Ek Açıklama 2020-08-27 115022.png
    Ek Açıklama 2020-08-27 115022.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 135
  • Ek Açıklama 2020-08-27 120838.png
    Ek Açıklama 2020-08-27 120838.png
    2,4 KB · Görüntüleme: 165
Son düzenleme:
Bahsettiğim cihaz Huawei üretimi ve binlercesi de de olduğu gibi hattın adsl/ vdsl olduğunu hattın kendisi belirlediği için modem sadece uyum sağlar. Birkaç istisna cihazda adsl vdsl ... Gibi seçenekleri sen seçersin ve yanlış seçersen çalışmaz. Bence sen ya zaten adsl kullanıyorsun ya da modeminde yazılımdan kaynaklı ( bu arada Vodafone belki tüm 300s modellerini Huawei ye de ürettirmemiştir.) Vdsl olarak çalıştığı halde sadece metin olarak adsl yazdığını görüyorsun.

Bahsettiğim cihaz Huawei üretimi ve binlercesi de de olduğu gibi hattın ADSL/ VDSL olduğunu hattın kendisi belirlediği için modem sadece uyum sağlar. Birkaç istisna cihazda ADSL VDSL ... Gibi seçenekleri sen seçersin ve yanlış seçersen çalışmaz. Bence sen ya zaten ADSL kullanıyorsun ya da modeminde yazılımdan kaynaklı ( bu arada Vodafone belki tüm 300S modellerini Huawei'ye de ürettirmemiştir.) VDSL olarak çalıştığı halde sadece metin olarak ADSL yazdığını görüyorsun.

Hocam TürkNet ile görüştüm VDSL'e geçiş işlemleri sürmektedir dediler. Sizin söylediğiniz gibi ADSL kullanıyormuşum.

Yeni konular

Geri
Yukarı