Vodafone mobil veri ping değerleri yüksek

Vodafone Pişmanlık mı?

• hayır

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    9
  • Anket kapandı .

Seineru

Decapat
Daha fazla  
Vodafone operatörü kullanıyorum.

Evde 4 kişi olduğumuz için League of Legends gibi oyunları oynarken mobil verimi kullanıyorum. Fakat yaklaşık 2 gün önce internet paketimi esnek 8'den faturalıya geçirdim ama bu değişikliği yaptığımdan beridir oyunlarda bazen 1000 bazen de 10.000 mslere kadar yükselen ms sorunları yaşıyorum. Şöyle açıklamam gerekirse sorunu oyun sırasında 20 sn de bir 700ms e çıkıp 60 ms e düşüyor aradan 20 sn geçince aynı şekilde yükselip iniyor bazen de oyun süresince hiç ms olmuyor ama çoğunlukla ms değerleri yükseliyor. Bu sorunlar üzerine USB ile mobil verimi kullanmayı denedim fakat hiçbir şekilde bir değişiklik olmadı. Görev yöneticisinden internet kullanımını ms yükselirken alt+ Tab yapıp kontrol ediyordum fakat LoL düşünde diğer uygulamalar da internet kullanımı gözlemlemiyordum. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarifeden kaynaklanacağını zannetmiyorum hücresel veri bağlantıları stabil olmadığı için bir gün düşük gecikme, ertesi gün yüksek gecikme değerleri alması mümkün.
4 - 5 aydır Tarifeyi değiştirmeden önce böyle bir sorunu max 1 bilemedin 2 kez yaşadım. Tarifeyi değiştirdikten sonra bunları yaşamayı başladım. Bende bu olayı saçma bulduğum için ve internete çözüm bulamadığım için Form açtım.

4 - 5 aydır Tarifeyi değiştirmeden önce böyle bir sorunu max 1 bilemedin 2 kez yaşadım. Tarifeyi değiştirdikten sonra bunları yaşamayı başladım. Bende bu olayı saçma bulduğum için ve internete çözüm bulamadığım için Form açtım.
Anladım dediğim gibi denk gelmişte olabilir. Ya da sizin dediğiniz gibi pakete göre data ayarlaması yapıyorlar ki pek sanmıyorum. Vodafone'dan görüşmek gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı