Vodafone mobil yavaş internet

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Konya'da Vodafone aşırı yavaş. İstanbul'a gitmeden önce sorun yoktu ancak 3 Ocak günü döndüm ve geldiğimden beri internet yavaşlığı yüzünden baz istasyonunu kurşunlayasım var. Yurt interneti kotam bittiği için 0.5 Mbps olarak veriliyor ve inanın bana Vodafone 4G/3G'den daha hızlı. Hız testi yapamıyorum çünkü hız testi yapmak istediğimde sürekli hata veriyor. İnternetten alışveriş yapacağım 3D Secure sayfası açılana kadar 30 yıl yaşlanıyorum. Eskiden böyle değildi ve gına geldi. Bu yavaşlığı delil olarak kullanarak aboneliğimi cayma bedeli olmadan iptal edebilir miyim? Nasıl bu yavaşlığı kanıtlayabilirim?
NOT: Cihazımda arıza yok. Turkcell hattımı taktığımda 5-6 Mbps hız alabiliyorum.

Vodafone için diyorum: Ankara'nın merkezindeyim mesela. 10 15 MB 4.5G. Malatya'nın köyüne gidiyorum Allah'ın unuttuğu bir yer. Oradaki 4.5G 70*100 MB arası adamlar nerelere yatırım yapıyor garip :)

Vodafone için diyorum: Ankara'nın merkezindeyim mesela. 10 15 MB 4.5G. Malatya'nın köyüne gidiyorum Allah'ın unuttuğu bir yer. Oradaki 4.5G 70*100 MB arası adamlar nerelere yatırım yapıyor garip :)
Bence o yatırım değil de altyapı kullanımı. Kullanıcı sayısı ne kadar fazla olursa o kadar yavaşlıyor.

Bulunduğum yerde iki yurt ve en az 5000 kişilik nüfus var. Hadi yoğun eyvallah da Turk Telekom ve Turkcell'de hiç bir sorun yok. Vodafone'da da yoktu. Bu hız düşüklüğü bahanesiyle hattını cayma bedeli ödemeden taşıyabilen / kapattırabilen oldu mu?

Vodafone internet hızında kötüdür. Tavsiyem başkasına geçmeniz.
Bence o yatırım değil de altyapı kullanımı. Kullanıcı sayısı ne kadar fazla olursa o kadar yavaşlıyor.
Kesinlikle öyle, 4.5G şebekesi Vodafone'da yoğunlukta çok yoruluyor. Şehirde falan 0.03mbit görürsün ama ıssız sakin bir yerde, az Vodafone kullanıcısı olan bir yerde 300mbit bile görebilirsiniz.

Cihaza, banda, baz istasyonuna olan uzaklığa, coğrafi koşullara, hava koşullarına göre 4.5G hızı değişkenlik gösterir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı