Vodafone modem değiştirmek pingi etkiler mi?

Burada anlatılıyor.

Burada anlatılıyor.
yapıp sonucu paylaşayım.

Arkadaşlar aynı sorundan ben de müzdaribim. Tam da konuyu açan arkadaş gibi son 1 haftadır normalde 65 olan pingim 150-200 arası oynuyor. Hız testi yaptım; download 25mbps, upload 15 mbps her zamanki gibi. Ancak ping normalde 30-60 arası olurdu testte, şimdi ise 120-150 arası çıkıyor. Yani arkadaştan farklı olarak ben bahsettiğim pingi testte de görebiliyorum. Testte 40 gösterirken 65-70 olurdu oyunda, şimdi de 135 gösteriyor ve oyunda da +150 oluyor hep. 10 yıl sonra alıştığımdan 3 kat fazla pingle oynamak tam bir işkence, vodafone u mu bombalayayım ben? Yapılacak birşey var mı bu konuda, tüketici hakları falan? Birde müşteri hizmetlerini arayınca "yoğunlaşan kullanım nedeiyle hızda düşüş yaşayabilirsiniz, mevzuatlara göre çalışmaya devam ediyoruz" diyor. Ulen hızda sorun yok ama kalite bomb**..
Önerisi olanın 40 yıl kölesi olurum.

Arkadaşlar aynı sorundan ben de müzdaribim. Tam da konuyu açan arkadaş gibi son 1 haftadır normalde 65 olan pingim 150-200 arası oynuyor. Hız testi yaptım; download 25Mbps, upload 15 Mbps her zamanki gibi. Ancak ping normalde 30-60 arası olurdu testte, şimdi ise 120-150 arası çıkıyor. Yani arkadaştan farklı olarak ben bahsettiğim pingi testte de görebiliyorum. Testte 40 gösterirken 65-70 olurdu oyunda, şimdi de 135 gösteriyor ve oyunda da +150 oluyor hep. 10 yıl sonra alıştığımdan 3 kat fazla pingle oynamak tam bir işkence, Vodafone'u mu bombalayayım ben? Yapılacak bir şey var mı bu konuda, tüketici hakları falan? Bir de müşteri hizmetlerini arayınca "yoğunlaşan kullanım nedeiyle hızda düşüş yaşayabilirsiniz, mevzuatlara göre çalışmaya devam ediyoruz" diyor. Ulen hızda sorun yok ama kalite bomb**.
Önerisi olanın 40 yıl kölesi olurum.

Maalesef bende de bu şekilde ve çözümü bulamadım.

Geri
Yukarı