Vodafone net ADSL'den VDSL geçişte ""Tarife değişikliğiniz beklemede olarak görünmekte" deniyor

AZAMAZAH

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, Vodafone ile ilgili yaşadığım ve aylardır çözülemeyen bir sorundan bahsetmek istiyorum, belki aranızda buna benzer bir sorun yaşayan vardır.
Taahhüt bitişinde Vodafone tarafından aranıp VDSL 50 Mbps geçiş için teklif aldım peki olur deyip kabul ettim ve kurulum yapılmadan internetim kesildi onlarca defa aramama rağmen asla çözülmedi, yaşadığım soruna müşteri hizmetleri tarafından verilen cevaplar genelde hep aynı "Aciliyet bildirdim, kayıt oluşturdum, mail attım, ekiplerimize gereken bilgiyi verdim" ve her aradığım da "Tarife değişikliğiniz beklemede olarak görünmekte" bilgisini veriyorlar sebebini sorunca "bir aksaklık olmuştur"
Deniyor. En son bugün görüştüğüm Vodafone müşteri hizmetlerinde ki hanımefendi "Altyapınızla ilgili problem var dedi" sonra Türk Telekom ile görüştüm, alt yapımla ilgili hiçbir sorun olmadığı 100 Mbps kadar hız alabileceğim söylendi, sonra tekrar Vodafone'u aradım bu defa görüştüğüm hanımefendi "altyapı ile iligi sorununuz olsa size bu paket satılmaz dedi" Netspeed Altyapı Sorgulama | Netspeed Bu siteden sorgulama yaptığımda 94Mbps maksimum hız, santrale 47MT ve port var olarak gösteriyor.
Vodafone abonelik iptali için 1682 Lira talep ediyor eğer 700 liranın altında olsa başımın gözümün sadakası olsun deyip iptal edecektim. (Şu an internet faturası gelmiyor herhangi bir ödeme yapmıyorum)
Sonuç olarak aylardır internetim yok ve her aradığımda tarife değişikliği beklemede bilgisi alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı olayın benzeri başıma geldi. Taahhütümün bitmesine 2 ay kala gün aşırı aramaya başladılar. VDSL altyapı yeni geldi. ADSL kullanıyorum. Bunu söyleyip VDSL paket satmaya çalıştılar. Kabul etmeyince 99 TL'den 80 TL'ye indirdiler 50 Mbps'lik paketi. Sonrasında kabul ettim. Sesli onay vs. alındı. Telefonu kapattım. 5-10 dk sonra internet kesildi. 10 dk bekle 15 dk bekle internet yok. SMS vs. de gelmeyince aradım. VDSL'e geçtim sanırım kullanıcı adı ve şifreyi verir misiniz dedim. Aynı bilgileri verdi. İnternet hala yok. 30-40 dk görüşmeden sonra internet geldi fakat hala ADSL'di. 1 ay boyunca her gün aradım bir türlü VDSL'e geçiremediler. Port ya da altyapı sorunu da yok. Ben de bütün işlemleri iptal ettim. Taahhütün bitmesine 10 gün kaldı şuan. 10. gün kurtuluyorum bu lanet issten.
Müşteri temsilcilerinin birbirinden haberi yok. Herkes birbirine suç atıyor. Birbirini yalanlıyor. Mahalle arası telefoncu gibiler tıpkı. Kurumsallık sıfır !

Aynı olayın benzeri başıma geldi. Taahhütümün bitmesine 2 ay kala gün aşırı aramaya başladılar. VDSL altyapı yeni geldi. ADSL kullanıyorum. Bunu söyleyip VDSL paket satmaya çalıştılar. Kabul etmeyince 99 TL'den 80 TL'ye indirdiler 50 Mbps'lik paketi. Sonrasında kabul ettim. Sesli onay vs. alındı. Telefonu kapattım. 5-10 dk sonra internet kesildi. 10 dk bekle 15 dk bekle internet yok. SMS vs. de gelmeyince aradım. VDSL'e geçtim sanırım kullanıcı adı ve şifreyi verir misiniz dedim. Aynı bilgileri verdi. İnternet hala yok. 30-40 dk görüşmeden sonra internet geldi fakat hala ADSL'di. 1 ay boyunca her gün aradım bir türlü VDSL'e geçiremediler. Port ya da altyapı sorunu da yok. Ben de bütün işlemleri iptal ettim. Taahhütün bitmesine 10 gün kaldı şuan. 10. gün kurtuluyorum bu lanet issten.
Müşteri temsilcilerinin birbirinden haberi yok. Herkes birbirine suç atıyor. Birbirini yalanlıyor. Mahalle arası telefoncu gibiler tıpkı. Kurumsallık sıfır !
Müşteri hizmetleri hemen görüşmeyi sonlandırmak için doğru düzgün kontrol yapmıyor bir şeyi ısrarla sormadan kontrol etmiyor, aciliyet bildirdim deyip kapatmak onlara kolay geliyor. Cayma bedeli olarak çok yüksek bir fiyat istemeseler aslında iptal edip kurtulacaktım. Nasıl olacak bilmiyorum.

Müşteri hizmetleri hemen görüşmeyi sonlandırmak için doğru düzgün kontrol yapmıyor bir şeyi ısrarla sormadan kontrol etmiyor, aciliyet bildirdim deyip kapatmak onlara kolay geliyor. Cayma bedeli olarak çok yüksek bir fiyat istemeseler aslında iptal edip kurtulacaktım. Nasıl olacak bilmiyorum.
Evet hocam aynen dediğiniz gibi Allah yardımcınız olsun. Ben bu huylarını bildiğimden üsteliyorum. Bu yüzden de görüşmeler 30-40dk'dan aşağı sürmüyor ama yine de bir işe yaramıyor. Normalde ayda 1000dk harcardım bunlar yüzünden 200 dk aşım yaptım. Yine hem uğraşan hem zarar gören ben oldum. THH'ye gidip hakkınızı aramalısınız. Hizmet veremedikleri için cayma bedeli yansımadan iptal kararı çıkar belki.

Sorunum çözülmeyince 2 hafta önce tüketici haklarına şikayette bulundum şuan "savunması istendi" yazıyor. Kurtulamadım bir türlü olacak iş değil.

Sorunum çözülmeyince 2 hafta önce tüketici haklarına şikayette bulundum şuan "savunması istendi" yazıyor. Kurtulamadım bir türlü olacak iş değil.
Hocam ben de Vofafone Net'e geçmeyi düşünüyordum. Benim hikayemi de okur musunuz? Profilimden bulabilirsiniz, konu açtım. Tek çarem Vodafone gibi gözüküyor. Ama bu dedikleriniz gözümü korkutmadı değil açıkçası.

Bu ne böyle ya. Bunlar aynı şeyi mobil tarafta da yapıyorlar. Sürekli lafı evirip çevirip paket yükseltmeye çalışıyorlar sıfır çözüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı