Vodafone net cayma bedeli

İnsurer

Kilopat
Fatura kesim tarihi her ayın biri, bugün TürkNet hizmetim başladı. Son 2 ay kala çıktım. Kendi hesabıma göre, kalan iki ayın indirimleri, aktivasyon, modem ücreti vs. 300 liraya yakın cayma bedeli çıkıyor. Aralık ayında Vodafone'yi aradığımda 200-300 lira arası bedel çıkarmıştı. Faturam 65 liradır.

Abonelerin taahhüt süresi dolmadan ve yasal cayma süresi dışında başka kampanyaya geçmesi, kampanya içerisinde başka bir pakete geçmesi ya da aboneliğin taahhüt süresi dolmadan iptal ettirilmesi durumunda abonelik/kampanya iptaline kadar geçen süre boyunca yapılan indirimler, varsa kalan cihaz bedelleri, alınmayan aktivasyon ücretleri, başvuru bedelleri, tüm kurulum bedelleri ve diğer faydaların bedellerinin tahsil edilmemiş kısmının toplamı aboneye Vodafone net tarafından cayma tarihini takip eden aydaki ilk faturasına yansıtılır. şu kadar ki; bu tutar hiçbir zaman, iptal ettirilme tarihinden taahhüt süresi sonuna kadar olan dönem için seçilen kampanya kapsamında abone tarafından ödenmesi gereken toplam tutarı aşmayacaktır.

Altı çizili olan cümleyi açıklar mısınız?

Kimileri 2 ay kala çıktığın için sadece son 2 ayın faturasını ödeyeceksin diyorlar. Açıkçası bilemedim.

65 tl faturan varsa o fatura içerisinde modem, kurulum ücreti gibi ücretler vardır. Cayma bedelin taahütünden kalan fatura miktarı kadardır. Yani 24ay taahhütle 20 ay kullandıysan kalan 4 ayı ödersin. Senin durumda son 2 ayın faturasını ödemen lazım. Türknet cayma bedeli konusunda 150 liraya kadar ödeme yapar. Bazen kampanya ile 400 liraya kadar çıkarıyorlar ama bunu abone olurken belirtmen lazımdı. Ben geçiş yapacağım cayma bedeli öder misiniz? diye bir taleple geçmen lazımdı. Genede türknet ile iletişime geçebilirsin 👍

Sözleşmeyi tek taraflı iptal ettiğinizde, firma cayma cezası kesmez. Fakat kampanya kapsamında sağlanan indirim ve faydaları sizden ister. Siz sözleşmeyi tek taraflı iptal ettiğinizde ödeyeceğiniz bedel sizin seçimlik hakkınızdır:

Taahhüt süresinden geriye kalan ayların toplamını veya bahsettiğim indirim ve faydaların toplamını ödemeyi seçersiniz. Dolayısıyla düşük olanı seçersiniz. Ve dolayısıyla bunlar önceden yazılmış oldukları için firma otomatik olarak düşük olanı seçer size fatura eder.

65 TL faturan varsa o fatura içerisinde modem, kurulum ücreti gibi ücretler vardır. Cayma bedelin taahütünden kalan fatura miktarı kadardır. Yani 24AY taahhütle 20 ay kullandıysan kalan 4 ayı ödersin. Senin durumda son 2 ayın faturasını ödemen lazım. TürkNet cayma bedeli konusunda 150 liraya kadar ödeme yapar. Bazen kampanya ile 400 liraya kadar çıkarıyorlar ama bunu abone olurken belirtmen lazımdı. Ben geçiş yapacağım cayma bedeli öder misiniz? Diye bir taleple geçmen lazımdı. Genede TürkNet ile iletişime geçebilirsin 👍

Yok hocam 120 liraya kadar karşılıyor onu biliyorum zaten. Ben ilk aradığımda onlar bana Online işlemler merkezine faturanızın resmini yollayın, biz size ilk 6 ay indirim yapacağız dediler. İnternet sitesinde yazıyor zaten. Fatura elime geçtiğinde yollayacağım.

Hocam şimdi ben modem taksiti hariç, 128 lira ödeyeceğim, doğru mu?

Yok hocam 120 liraya kadar karşılıyor onu biliyorum zaten. Ben ilk aradığımda onlar bana Online işlemler merkezine faturanızın resmini yollayın, biz size ilk 6 ay indirim yapacağız dediler. İnternet sitesinde yazıyor zaten. Fatura elime geçtiğinde yollayacağım.

Hocam şimdi ben modem taksiti hariç, 128 lira ödeyeceğim, doğru mu?
Ben abone olurken 150idi azalmış mı 😅
Eğer modemi sonradan almadıysan yani şuan kullandığın modem ilk abonelikle verdikleri modemse onun ücreti fatura olarak ödediğin 65tl içinde vardır. Faturanın detaylarına bakabilirsin sanırım Vodafone üzerinden. Eğer öyleyse dediğin gibi 128tl ödersin, ama atıyorum 4ay önce yeni bir modem satın aldın ve ücretini faturaya yansıttın, o zaman 65tl faturan + modem ücretinden kalan borcunu ödemen lazım.

Ben abone olurken 150idi azalmış mı 😅
Eğer modemi sonradan almadıysan yani şu an kullandığın modem ilk abonelikle verdikleri modemse onun ücreti fatura olarak ödediğin 65TL içinde vardır. Faturanın detaylarına bakabilirsin sanırım Vodafone üzerinden. Eğer öyleyse dediğin gibi 128TL ödersin, ama atıyorum 4ay önce yeni bir modem satın aldın ve ücretini faturaya yansıttın, o zaman 65TL faturan + modem ücretinden kalan borcunu ödemen lazım.

Modem ücretini faturaya yansıttım. O zaman ben toplamda 161 liralık kurulum, aktivasyon, başvuru bedelinden yırttım diyebiliriz.🙂

Dosya Ekleri

• yeni-dsl-max-evler-kampanyasi-taahutnamesi.pdf
    284,2 KB · Görüntüleme: 321
Modem ücretini faturaya yansıttım. O zaman ben toplamda 161 liralık kurulum, aktivasyon, başvuru bedelinden yırttım diyebiliriz.🙂
Aynen kurtulmuşsun 😁 Zaten bu tür kampanyalarda taahhüt verdiğin zaman bu bedelleri ya ödetmezler yada kampanya dahilindeki fiyat halihazırda bu bedeller yansıtılarak oluşturulmuş olur. Taahhüt bozarken de kalan faturayı öder bitirirsin işi ek ücret çıkmaz 😁 Türknet hakkında sorun olursa özelden yazabilirsin hertürlü konuda yardımcı olmaya çalışırım 👍

Aynen kurtulmuşsun 😁 zaten bu tür kampanyalarda taahhüt verdiğin zaman bu bedelleri ya ödetmezler ya da kampanya dahilindeki fiyat halihazırda bu bedeller yansıtılarak oluşturulmuş olur. Taahhüt bozarken de kalan faturayı öder bitirirsin işi ek ücret çıkmaz 😁 TürkNet hakkında sorun olursa özelden yazabilirsin hertürlü konuda yardımcı olmaya çalışırım 👍

Hocam özel mesaj atamıyorum sanırsam, belirli bir mesaj sayısına ulaşmam gerek.
Ben Huawei HG531S V1 modemi kullanıyorum şu anda. İnternet hizmetim VDSL, modemim ADSL2+ destekliyor. ADSL2+ 24 Mbps hıza kadar destekliyor sanırsam. Şu an aldığım 13 Mbps. Bu modemle nasıl (eğer olursa) 24 Mbps'ye yakın hız alabilirim?

Hocam özel mesaj atamıyorum sanırsam, belirli bir mesaj sayısına ulaşmam gerek.
Ben Huawei HG531S V1 modemi kullanıyorum şu anda. İnternet hizmetim VDSL, modemim ADSL2+ destekliyor. ADSL2+ 24 Mbps hıza kadar destekliyor sanırsam. Şu an aldığım 13 Mbps. Bu modemle nasıl (eğer olursa) 24 Mbps'ye yakın hız alabilirim?
Paketin 16mbs hızındaysa 13alman normal. Paketin 24mbs hızındaysa modem arayüzüne girip hat değerlerini atar mısın? Gerçi şuan türknet kullanıyorsan en düşük 35mbs paketindesindir 😁 Modem arayüzünden hat değerlerini at. Ulaşılabilir hız, hat zayıflaması vs. yazan bir bilgi ekranı şeklinde olur hat değerleri.

Paketin 16mbs hızındaysa 13alman normal. Paketin 24mbs hızındaysa modem arayüzüne girip hat değerlerini atar mısın? Gerçi şuan türknet kullanıyorsan en düşük 35mbs paketindesindir 😁 Modem arayüzünden hat değerlerini at. Ulaşılabilir hız, hat zayıflaması vs. yazan bir bilgi ekranı şeklinde olur hat değerleri.
Adsız.png

Aynen kurtulmuşsun 😁 zaten bu tür kampanyalarda taahhüt verdiğin zaman bu bedelleri ya ödetmezler ya da kampanya dahilindeki fiyat halihazırda bu bedeller yansıtılarak oluşturulmuş olur. Taahhüt bozarken de kalan faturayı öder bitirirsin işi ek ücret çıkmaz 😁 TürkNet hakkında sorun olursa özelden yazabilirsin hertürlü konuda yardımcı olmaya çalışırım 👍

Hocam ben fatura kesim tarihinden bir hafta sonra çıktım. Vodafone bana bir haftalık fatura mı yansıtır?
2 Yıl önce ayın 20'sinde hizmetim başlamıştı, ilk ay 10 günlük fatura yansıtmıştı. Çıkarken de öyle olur inşallah. 😁

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı