Vodafone Net internet aboneliği

mehmet.akbaş

Decapat
Yer
Bursa
1 Yıldır Vodafone Net kullanıyorum, eski evimdeyken de hız ile ilgili sorunlar yaşıyordum.
Ama yeni taşındığım yerde sorunlarım arttı.
Hız testi yaptığımda masaüstü bilgisayarımdan hiçbir sorun yokmuş gibi görünüyor.
Modeme telefonla ve televizyonla kablosuz olarak bağlandığımda sorun oluşuyor.
Mobil cihazımdan ve televizyondan hiçbir video izleyemiyorum.
Sorunu çözmek için Xiaomi Mi Wi-Fi Pro aldım ama bu da çözüm olmadı.
Vodafonnet'e defalarca durumu bildirdim, şikayet vara yazdım ama hiçbir sonuç alamıyorum.
Şikayetlerime ne dönüş yapan var ne de arayıp soran.
Taahhüt olduğu için aboneliği de sonlandıramıyorum, resmen öyle kala kaldım.
Benzer sorun yaşayıp çözüm bulan ya da bir yol gösterebilecek olan varsa çok sevinirim.

Modeminizin sinyal gücü ile alakalı. Modem ile kablosuz cihaz arasında duvar ve yüksek mesafe olmaması lazım.

Modeminizin sinyal gücü ile alakalı. Modem ile kablosuz cihaz arasında duvar ve yüksek mesafe olmaması lazım.
Evimizin duvarları dökme beton (tuğla değil). Bununla ilgili olabilir mi ?
Bu durum benim de aklıma gelmişti buna istinaden wifi güçlendiri aldım ama çözüm olmadı.
İnternetim 50mbps kadar sınırsız internet ama ben interneti şu anda 30 mbpse kadar maximum alıyorum.
Modemim vodafonun kendi verdiği modem.
Modem değiştirsem ASUS DSL-AC750 gibi bir modem alsam çözülür mü acaba ?
Boşa da para vermiş olmak istemiyorum,

Bizzat bu problemi yaşıyordum bilgisayarda yani kablo ile bağlandığımda 93 Mbps indirme gösterirken Wi-Fi ile bağlandığımda sanki internet faturasını ödememişiz de hızını düşürmüşler gibi dibine gelmediğim sürece video falan açılmıyordu ( Google'yi zor açıyordu ). Ben de bayağı bir araştırmamın sonucu olarak sorunun modemin Wi-Fi alanında sorun olduğunu ve Wi-Fi'yi sıkıntılı bir şekilde ilettiğini gördüm. Çözüm olarak ya arayın modeminizi değiştirsinler (ki ben aradığımda öyle bir şey yapamayız demişlerdi) ya da internet sağlayıcınızı değiştirin açıkçası ben bu durumdan dolayı tekrar Superonline'ye döndüm. Saygılar.
Bu arada belki şu an modem değiştirme veya güncelleme işlemi yapılıyordur müşteri hizmetlerini aramanızda fayda var.

Bizzat bu problemi yaşıyordum bilgisayarda yani kablo ile bağlandığımda 93 Mbps indirme gösterirken Wi-Fi ile bağlandığımda sanki internet faturasını ödememişiz de hızını düşürmüşler gibi dibine gelmediğim sürece video falan açılmıyordu ( Google'yi zor açıyordu ). Ben de bayağı bir araştırmamın sonucu olarak sorunun modemin Wi-Fi alanında sorun olduğunu ve Wi-Fi'yi sıkıntılı bir şekilde ilettiğini gördüm. Çözüm olarak ya arayın modeminizi değiştirsinler (ki ben aradığımda öyle bir şey yapamayız demişlerdi) ya da internet sağlayıcınızı değiştirin açıkçası ben bu durumdan dolayı tekrar Superonline'ye döndüm. Saygılar.
Şu lanet taahhüt olmasa hemen dediğin gibi internet sağlayıcıyı değiştiricem ama 800 tl cayma bedeli çıkıyor. Müşteri hizmetlerine telefonla ulaşıyorum, şikayet ve talep kaydı oluşturuyorlar ama geri dönüş yok:(
Acaba modem alsam (400-500 TL civarında iyi bir modem) çözülür mü ?

Şu lanet taahhüt olmasa hemen dediğin gibi internet sağlayıcıyı değiştiricem ama 800 tl cayma bedeli çıkıyor. Müşteri hizmetlerine telefonla ulaşıyorum, şikayet ve talep kaydı oluşturuyorlar ama geri dönüş yok:(
Acaba modem alsam (400-500 TL civarında iyi bir modem) çözülür mü ?
Evet zaten müşteri hizmetleri bayağı kötü maalesef geri dönüş sağlanmıyor. Yeni modem alsanız düzelir mi sorusuna yanıt veremeyeceğim çünkü denemedim bilemiyorum :) ama tavsiyem şudur yeni modem almayın eğer taahhüt süreniz az ise mecbur bekleyin sağlayıcınızı değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı