Vodafone Net İnternet hızınızı bilerek düşürüyor

Evet arkadaşlar, bir durumu aktarmak istiyorum. Benim 50 dowland 5 upload paketi 1.5 yıl önce 89 TL'ye 2 yıl sözleşerek imzaladim. İlk yıl mükemmel gidiyordu. Hiçbir problem yoktu. Ama artik tahattutün bitmesine 7-8 ay kala dowland hizim 28-29 olmaya başladi. Ve böyle devam etti .( Ekim'den beri ). Ben sesimi çikarmadim ama dün ev interneti koptu. Bende musteri hizmetlerini aradim ve internetim kesildigini söyledim. 1-2 saat sonra internetim geldi fakat aramişken bir daha ariyim şu internet hizim neden 30 megabit dowland geliyor diye sormak istedim. Bir anlaşma var. Sözleşme var. Parasını almayı biliyorlar. Fatura zaten otomatik ödeniyor. Ne yanliş yaptik da internetimiz yavasladi dedim. Hiçbir şey diyemedi. Arkadaslardan duydugum kadariyla bilinçli olarak yapiyolarmis gibi seyler duydum Düşüncülerinizi yazarsaniz sevirim sevgiler saygilar
Bilerek yapıyorlar. Ben ev internetim 16 Mbps paket fakat 10'a sabitlemişler. Daha önce Türk Telekom'da 16 alıyordum. Niye diye sorduğumda altyapınız desteklemiyor diyorlar. Fakat altyapı sorguladığımda 21 Mbps gösteriyor. Taahhüt olduğu için de bırakamıyorum. Onlarda bunun bilincinde olduğu için bilerek yapıyorlar.

Bilerek yapıyorlar. Ben ev internetim 16 Mbps paket fakat 10'a sabitlemişler. Daha önce Türk Telekom'da 16 alıyordum. Niye diye sorduğumda altyapınız desteklemiyor diyorlar. Fakat altyapı sorguladığımda 21 Mbps gösteriyor. Taahhüt olduğu için de bırakamıyorum. Onlarda bunun bilincinde olduğu için bilerek yapıyorlar.
1 yıldan fazla taahhüt yapamıyorlar. Eğer 1 yılı geçtiyseniz istediğiniz gibi kapatabilirsiniz.

1 yıldan fazla taahhüt yapamıyorlar. Eğer 1 yılı geçtiyseniz istediğiniz gibi kapatabilirsiniz.
Evet bu konu hakkında bilinçliyim. Fakat taahhütün bitmesine 1 ay kaldı ve internet babamın üstüne. Bana kalsa hemen kapatırım hiçbir cezası yok. Ceza gelirse de Tüketici Hakları'na başvururum. Fakat babam malesef çekiniyor bu işten ve uğraşmak istemiyor.

1 ay çok uzun değilmiş, dayanın. Ama unutmayın babanızı arayıp taahhüt yenilerler. Babanızı uyarın hiçbir paket veya öneriye kanmasın. :D

Bu internet musluk vanası değil öyle sana özel yavaşlama yapamazlar. Olsa olsa bölgesel yavaşlama olur. Eğer sizden kaynaklı bir problem yoksa destek raporu oluşturup çözülmesini bekleyin. Pandemi etkisi ile bazı bölgelerde zaman zaman böyle şeyler oluyor
Superonline hatta sorun olduğu zaman bağlantıyı kişiye özel düşürüyor.
Sorun olmasa bile her abonenin hızını istedikleri değere alabiliyorlar.
Eğer arkadaş da Vodafone Net'i Superonline üzerinden alıyorsa onların işi olabilir.

1 ay çok uzun değilmiş, dayanın. Ama unutmayın babanızı arayıp taahhüt yenilerler. Babanızı uyarın hiçbir paket veya öneriye kanmasın. :D
Uyardım merak etmeyin :) Zaten NetSpeed ile anlaştık. Taahhüt biter bitmez onu kullanacaz. En azından taahhüt yok ve ucuz.

@KralYolu

1609930299611.png

Hocam gördüğünüz gibi 35 Mbps downladım olmasına rağmen bu kadar alıyorum.

Sakın Türk Telekom kullanmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı