Vodafone Net Rezaleti ve Müşteri Hizmetleri İşgüzarlığı

Chronosis

Decapat
Kablonet altyapısı üzerinden Vodafone internet kullanıyorum, internet kesilmelerinin ardı arkası kesilmiyor ama apartmanda diğer ISS'leri kullanan komşularda böyle bir sorun olmadığını öğrendim. Size pandemide yaşadığınız mağduriyet için aynı taahhüt süresi üzerinden, yineleme yapmadan aynı fiyatla 24 Mbps'lik paketinizi 35 Mbps yapalım dediler, 2-3 kere de sordum tahhüt yineleme olmayacak değil mi diye, "Evet efendim, olmayacak." dediler.

Ayrıca BTK'nın çıkardığı yeni kanunla birlikte artık taahhüt iptali yapmak isterseniz sadece o son ayın faturasını ödeyip iptal edebiliyorsunuz diye de bilgi verdiler ve bunun üzerine kabul ettim, daha öncesinde ilk abonelik yaptırdığımda 6 aylık 50 Mbps kampanyası varken sorunsuz kullanabildiğim internet 24'den 35'e geçirince tabiri caizse kafayı yedi, sapıttı.

1.5 hafta bu böyle devam etti, sonra ben sorunsuz internetimi geri istiyorum, beni 24Mbps'e tekrar geçirin dedim, geçirdiler ve düzeldi. Düzeldi ama yaklaşık 4-5 aydır yaşadığım ve yaşamaya devam ettiğim internet kesilmeleri, arada bir oluşan ping problemleri iyice kafayı yedirtti. Üniversite okuyorum ve derslerin bazılarını sırf internet kesildiği için mobil veriden izlemek zorunda kalıyorum, burada da mobil veri pek çekmiyor Ataşehir'de olmamıza rağmen.

Hem bu sorunlar neticesinde hem de sadece o ayın son faturasını ödeyip taahhütümü iptal ederim düşüncesiyle Müşteri hizmelterini aradım (Bu süre zarfında da aynı fiyata daha iyi hız alabilmek adına GIBIRNET ile görüştüm ve evime kurulum için Türk Telekom'dan ekip gelecek.),

Vodafone MH ne derse beğenirsiniz; benim o son faturayı ödeyip cayma olayıyla ilgili bir bilgim yok, iptal halinde cayma bedeli yansır dedi ve ayrıca hattınız 35 Mbps'e geçirildikten sonra taahhütünüz yinelenmiş yani 2022'ye kadar uzatılmış dedi, herifler hem 35'i veremiyor hem de faturamda paket olarak 35 Mbps'lik paket gözüküyor :D.

Dedim bu taahhüt cayma olayını sizin çalışanınız söyledi, bu resmen müşteriyi salak yerine koymaktır, kandırmaktır ve ben burada şu anda mağdur oluyorum ve gerekirse bunu mahkemeye taşımaktan da çekinmem dedim ve bunun üzerine 25 Eylül'den itibaren (Bu tarihe yakın bir tarihte o 24'den 35'e geçirelim konuşmasını yaptım Vodafone MH ile.) Vodafone MH ile yaptığım görüşmelerin kayıtlarının kontrol edilmesini talep ettim. Sırf prim alacak diye müşterisini kandıran bir zihniyetin kurbanı olduğumu düşünüyorum.

Sırf yaşadığım bir olay yüzünden firmaya suç atmak istemiyorum ama kendi adıma konuşuyorum, sakın ama sakın bunlardan internet almayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunu @Engin. de yaşamıştı. Geçmiş olsun. Ben de bu firmadan internet alınmaması gerektiğini düşünüyorum. Hatta taahhüt verilen hiçbir şey olmasın. Geçen yıl annemin 20 TL olan faturası 80 TL civarı olmuştu sonlara doğru. Bulduklarını sağıyorlar.

Aynen öyle. Doğru söylüyorsunuz, bulduklarını sağıyorlar. @Engin. arkadaşımızın kendisi bu sorunu çözebildi mi? Bu konuda yaşadıklarını paylaşabilirse çok mutlu olurum açıkçası.
Edit: Arkadaşın profilinden ilgili konusuna bakıp gördüm, kendisine de geçmiş olsun.

Mahkemeye falan başvurabilirsiniz, böyle bir şey kabul edilemez.
24'ü 35'e geçirelim dedikleri zamanki müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmenin incelenmesi için şikayet talebi oluşturdum, eğer işi yokuşa sürmeye devam ederlerse direkt mahkeme yoluna başvuracağım.
İlk 14 gün iptalde cayma bedeli çıkmıyor diye biliyorum. Bir de ne kadar oldu?
Hocam, 25-26 Eylül gibi pakete geçişim gerçekleşmiş, 14 günü geçti maalesef. Zamanında fark edebilseydim direkt dediğiniz gibi yapacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı