Vodafone ping sorunu modemden midir?

Metin Öztürk

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar iki buçuk yıl önce evime bağlattığım son bir aydır sıkıntı yaşadığım Vodafone 16 Mbps ADSL paketinde yüksek ping sorunuyla karşı karşıyayım. Ne yapsam çözemedim oyunlarda 100 ping alırken her 2 dakikada bir 800-900 pinglere çıkmakta.

Oynadığım çoğu oyun Online olduğundan dolayı(Valorant, CS, PUBG, vs.) Bütün oyun zevkim çöp olmuş durumda. 3 defa arıza kaydı bıraktım her defasında çözüldüğünü söylediler ama hiçbir sonuç alamadım. Paketimi yükseltip VDSL geçiş yapmak istediğimi söylediğimde bir hafta internetimin tamamen gideceğini söylediler, bende kendimce çözümlere arıyorum sorunun modemden olabiliceğini düşünüyorum. Sizce bir alakası var mıdır? Modem Vodafone"a ait olup modeli: HG531s v1.

Sorununuzla alakalı bilgim yok ama ben de yaşıyorum o sıkıntıyı(Benim de iss Vodafone). Kablosuz bağlanıyorsan ondan olabilir.

Kablolu bağlantı yapıyorum kanka benim ıss türk telekom ama Vodafone araclığı ile alıyorum çözüm bulamadım
Farklı modemle deneme imkanın varsa onla da dene. Modem stabil çalışmıyor olabilir.

5 yıl boyunca Vodafone'nun ADSL (8Mbps) hizmetini kullandım. ADSL kullandığım zamanlar, Türk sunucularında 60-80 alıyordum, Avrupa sunucularında 100-150.
2.5 aydır Vodafone'nun VDSL (50Mbps) hizmetini kullanıyorum. Türk sunucularında 50-60, Avrupa sunucularında 90-100 almaktayım. Bana göre; ping sebebi Vodafone'dur.

Geri
Yukarı