Vodafone TL Harcama Rezilliği

Ragnar0007

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bu yazı biraz uzun sürecek ama okumanızı ve destek çıkmanızı bekliyorum çünkü büyük bir rezillik var ortada.
Şimdi en baştan anlatıyorum. Benim sonu 8 ile biten Vodafone faturasız hattıma 20 lira yükledik ve hesabımda 26 lira bakiyem oldu. Lira gelir gelmez 19 lira paketime kesildi ve 7 liram kaldı. Buraya kadar her şey normal fakat bir süre sonra kendiliğinden lira kesildi ve 1,45 kuruş kaldı. Şimdi bu asıl mesele değil ama bunu da yazın kenara. Asıl iş sonu 2 ile biten hattımda.
Şimdi bizim Mega 3 GB paketimiz vardı, bakiye olarak da 6 lira gibi bakiye vardı. Neyse internet kullanım hakkımız bitti ve mobil veri açık kaldığı için 6 lira gitti, tabii doğal olarak buna sözüm yok.

Şimdi asıl olay şu:
Tüm ayrıntıları ile yazıyorum ben 25 Ekim Salı günü saat 21:25 civarı 15 lira yükledim (sebebi internet hakkım bitmişti ve 10 TL karşılığında internet hakkımı dolduracaktım. Vodafone 10 lira yüklenmediği için 15 lira yükledim) 25 Ekim Salı günü 21:33'te 7000'e doldur 3 GB yazıp yolladım, yine aynı gün 1dk sonra "Talebiniz alınmıştır. Yeterli bakiyeniz olduğunda paketinizi kullanmaya başlayabilirsiniz" diye mesaj geldi. O sıralarda benim 2 ile biten hattımın mobil verisi kapalı idi ve hâlâ da kapalıdır hiç açılmamıştır. Gece oldu, sabah oldu bana onay mesajı gelmedi bu sürede hâlâ 15 lira bakiyem vardı ve 332 dakika da konuşma hakkım vardı. Sonrasında 26 Ekim'de 2 telefon görüşmesi yaptım. Neyse nasıl olduysa Vodafone bana yaklaşık 17 saat sonra tam olarak 26 Ekim 14:56'da doldur 3 GB için yeterli bakiyemin olmadığını söyledi. Ben de bu sefer müşteri hizmetlerini aradım 38dk süren konuşmanın özeti: 8dk müşteri hizmetlerine bağlanmak, 20dk ise lütfen bekleyin kontrol ediyorum idi. Geri kalan 10dk da ise durumu anlattım ve telefon görüşmesi yüzünden lira gittiğini söyledim. Adam bana internet kullanımı için lira gittiğini söyledi. Adama açıkça dedim kesinlikle internet kullanılmadı, ki şayet kullanılsa Vodafone da interneti açtığımız anda anında 11 TL gittiğini ve 23:59'a kadar sınırsız kullanım hakkı verdiğini söyledim. Adam da doğruladı en az 100 defa anlıyorum dedi. Fakat yapabileceği bir şeyin olmadığını söyledi. Bu sefer dedim ki hani kabul bizim mobil veriden liramiz gitti fakat neden doldur 3 GB talebimiz 17 saat sonra cevap geldi, bu sürede neden cevap gelmedi dediğimde ise net bir cevap veremedi. Konuşma boyunca anladığını fakat bir şey yapamayacağını söyledi. Ne yapmam lazım deyince Vodafone'un sitesine mail atabileceğimi söyledi. Ben de evet Vodafone'a mail atacağım Vodafone foruma da yazacağım, diğer tüm forumlara da bu konuşmayı yazacağımı söyledim. Sonrasında sonu 8 ile biten hattımın 7 lirasını sordum. Bu sefer şu an bilgilerinize ulaşılamıyor dedi iyi günler diledi.

Sonuç ile giden para hiç önemli değil de olayı 50 kez açıklama rağmen yardım etmemeleri çok üzücü. Olayı tam anlatamamış olabilirim şöyle ki Ben doldur 3 GB için 15 lira yüklüyorum ve 7000'e mesaj atıyorum. Bana cevap gelmiyor bu süre içerisinde telefon da konuşuyorum fakat 332dk paketim kalmasına rağmen TL'den yiyor ve 8.1 lira bakiyem kalıyor. Ben 7000'e mesaj attıktan 17 saat sonra yeterli bakiyem yok diyor. Şahsen yarın 2 hattımı taşıyacağım. Bir daha da Vodafone'a uğramam bile. Hani başıma gelen 1000/1 bile olsa müşteri hizmetlerinin yardım etmemesi ilgisizlik. İşi uzatmayacağım, siz de bilmiş olun diye yazdım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer olayı Telekom-Avea ile yaşadım. İnternet kullanmadığım ve bedava internet başvurusu yaptığım halde internet, telefonuma tanımlanmadığı için ve telefon internet bağlantısı yaptığı için gece boyunca 30 TL paramı harcadı. Müşteri hizmetlerini aradım "bir şey yapamayacaklarını" söylediler. Ben de onları anladığımı, o zaman durumu üst bildirimlere taşımalarını istedim. Şikayet kaydı oluşturdu, ertesi gün genel müdürlükten bir telefon geldi. Kraliyet ailesinden biriymiş gibi konuşarak, "1 sefere mahsus, müşteri memnuniyeti adına" para iadesi yapacaklarını söylediler. 1 sefermiş... :) Eğer olayda haklıysanız peşini bırakmayın, Call Center'da akşama kadar ömürlerinden ömür giden müşteri hizmetlerine işkence etmektense onların amirlerine taşıyın olayı. Sorunlarınız çözülecekse böyle çözülür. Müşteri hizmetlerinin çoğu zaman işlem yapmaya yetkisi olmaz.

Paket onayının geç gelmesi; şahsi fikrimce kasten yapılan bir durum. Zamanında memleketimden başka bir şehre gideceğim gün annemin mevcut paketini sms yoluyla başka bir pakete yükseltmek için falancı numaraya falancı mesajı atmıştım. Bir kaç dakika sonra talebiniz alındı vesayire diye mesaj gelince "tamadır oldu!" deyip anneme söylemişitim. Gelin görün ki ay sonunda 400 küsür bir fatura geldi haberini duyunca "hayda!" deyip soluğu müşteri hizmetlerini aramakta buldum. Karşımda ki temsilci "herhangi bir pakete geçişiniz sağlanmadığından dolayı rutin ücretlere tabii tutulmuşsunuz." deyince nasıl olur felan muhabetleri geçti ama tahmin ettiğiniz gibi elde var sıfır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı