Vodafone Türk Telekom Altyapı Karmaşası

Chenoles

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben TTNET Ultranet Limitsiz 16 Mbps 75 GB AKN kullanıyorum. Kampanyalı kullandığım için 64 TL'ye denk geliyor ve bulunduğum bölgede Türk Telekom'un fiber altyapısı yok.

Önümüzdeki ay kampanyamız ve sözleşmemiz TTNET'le biteceği için ben de farklı bir internet sağlayıcısına geçmeye karar verdim. Aklımda Uydunet ile Vodafone Net vardı. Önce Uydunet'i arayıp görüştüm, kendileri binada altyapı olması gerekiyor öyle sağlayabiliriz dediler. Evim müstakil ve bulunduğum mahallede olmasına rağmen caddede yok. Vodafone Net ise şöyle bir olay oldu, kendi sitelerinden fiber sorgulama yaptığım zaman bölgemi seçtiğimde oturduğum evde fiber altyapı olduğu ve maks 47 Mbps hız sağlanacağı yazan bir yazı gördüm ve şaşırdım. Müşteri temsilcisini arayıp konu hakkında görüştüm fakat kendisi bana istediğim cevabı veremedi, kendisi de kontrol etti ve evet oturduğunuz evde fiber altyapı var dedi ve benim açıkçası kafam karıştı. Türk Telekom'un kullandığı altyapıda onlar bana nasıl fiber verecek? :D
upload_2016-10-11_21-42-11.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Vodafone bazı şehirlerde kendi altyapısını yapmaya devam ediyor ama şu anda çoğu fiber kullanıcısına Türk Telekom altyapısı üzerinden hizmet veriyor. Bu nedenle herhangi bir sorun olmayacaktır, şu anda görünen hız VDSL2'ye aittir büyük ihtimalle.

Bir dahaki ay sözleşmem bittiğinde vodafone'u arayıp fiber paketinden yararlanmak istediğimi söyleyeceğim bakalım neler olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynı olay benim başıma geldi. Olduğum yerde telekom fiber alt yapısı var. Ama bu adamlar 24 mbps den fazla hız veremeyeceklerini söylüyorlardı ayrıca AKK da 75Gb. Napacağım diye düşünürken o günlerde vodafone tarafından aranıldım ve telekom alt yapısı üzerinden 60 mbps hız 240 GB AKK vereceklerini söylediler. Telefonda adamdan bin kere teyit aldım ve gerçekten adam kesin biz size bu hizmeti vereceğiz dedi. Bende geçtim ve şuan acayip memnunum. Hız bir kere 68 mbps nin altına hiç inmedi. Ayrıca Upload hızı da 4 mbps :).

Uydunet broşür koymuş kapıya fiber veriyoruz diye, 24mbps he öyle 50 100 değil. Fiberi duymuş millet herkese dayatıyorlar pahalıdan. Keşke Vodafone, Superonline arayıp şunu veririz dese bana. edit: konuyu bilmeden hortlatmış oldum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı