Çözüldü Vodafone Xiaomi Redmi 7 Telefon iadesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burakguldal

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Arkadaşlar merhaba ablam bana hediye olarak Vodafone mağazasından Xiaomi Redmi 7 telefonu satın almış. Bildiğiniz gibi tabii mağaza üstüne bayağı bir fark koymuş. İade edebilir miyim?

Son düzenleme:
Çözüm
Bir kaç konuda hat takılsa da iade edilebilir diye mesajlar okumuştum. Mağazalar sanırım tüketiciyi caydırmak için söylüyorlar hat takıldı iade alınamaz diye. @BilgisayarKurdu Hocam bilgilendirirseniz sevinirim.
Takmasına takarsınız ancak "Keyfi olarak iade etme" imkanınız; üründe bir kusur olmadığı müddetçe sıkıntıya girebilir. Firmaların iade politikasına bağlı bu; Hepsiburada'ya memnun kalmayıp 1-2 telefon iade etmişliğim var sorunsuz olarak. Buna karşılık mağaza iadeyi almayıp THH'ye mantıklı bir savunma ile giderse, koşulsuz iade hakkınızdan edebilir sizi, iadenizin önünü açacak farklı bir durum yaşanmadığı müddetçe.

Not; yeni fark ettim mağazadan alındığını, maalesef pek mümkün görünmüyor iade. Mağazanın inisiyatifine kalmış.
Bir kaç konuda hat takılsa da iade edilebilir diye mesajlar okumuştum. Mağazalar sanırım tüketiciyi caydırmak için söylüyorlar hat takıldı iade alınamaz diye. @BilgisayarKurdu Hocam bilgilendirirseniz sevinirim.
Takmasına takarsınız ancak "Keyfi olarak iade etme" imkanınız; üründe bir kusur olmadığı müddetçe sıkıntıya girebilir. Firmaların iade politikasına bağlı bu; Hepsiburada'ya memnun kalmayıp 1-2 telefon iade etmişliğim var sorunsuz olarak. Buna karşılık mağaza iadeyi almayıp THH'ye mantıklı bir savunma ile giderse, koşulsuz iade hakkınızdan edebilir sizi, iadenizin önünü açacak farklı bir durum yaşanmadığı müddetçe.

Not; yeni fark ettim mağazadan alındığını, maalesef pek mümkün görünmüyor iade. Mağazanın inisiyatifine kalmış.

Çözüm

Online mağaza üzerinden satın almış konuya yanlış yazmışım benim hatam.

Şansımızı deneyeceğiz o zaman. Vodafone iade kabul etmez ise tüketici haklarına başvurmalı mıyım sizce?

Şansımızı deneyeceğiz o zaman. Vodafone iade kabul etmez ise tüketici haklarına başvurmalı mıyım sizce?
Tüketici haklarına başvurursan seni direk kendileri arar merak erme senin uğraşmana gerek bile kalmaz çünkü her firmanın bi prim seviyesi filan vardır şikayet aldıkça düşer hiçbir firmada bunu istemediği için şikayet ettiğiniz an sizi 1-2 hafta sonra filan arıyorlar diye biliyorum şikayetten vazgeçin biz iade alıcaz diye ama sen ilk mağazaya git tüketici haklarımı kullanıcam de eğer iade alınmazsa

Başvur, şansını dene elbette. Bu süreçte ürüne ve kutusu dahi kutu içeriğine hiçbir zarar verme.
Ancak ben pek şans vermiyorum ne yalan söyleyeyim. Mağazanın inisiyatifine kalmış. Bazı müşteriler kaba davranışlar ile bu şansı oldukça yükseltebiliyor :) Bir öneri değil tabi bu ancak diğer yollardan pek olumlu sonuç alınamıyor bu tip durumlarda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı