VodafoneNet Taahhüt Bittikten Sonra Bağlantıların Kesilmesi

Libertas

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
31 Mart 2018 tarihine kadar taahütü olan bir Vodafone Net Fiber 64Mb/120GB AKN paketi kullanıcısıydım. Taahütümün bitmesine yaklaşık bir hafta kala benimle telefon üzerinden iletişime geçip şuanda kullanmış olduğum paketin işlemden kaldırıldığını söyleyip başka bir kampanya teklif ettiler. Teklifi telefon üstünden onaylamam ile birlikte taahütümün bittiği gece internet erişimim kesildi. Dikkatinizi
buraya çekmek istiyorum 31 Mart 2018.

Müşteri temsilcisini aradığım zaman geçiş yapmış olduğum paketin Türk Telekom altyapısı kullandığını bu yüzden internetimin kesildiğini, oraya aktarım yapılacağını bana ilettiler. Bana paket teklif edilirken TT altyapısı kullanacağım belirtilmemişti dolayısıyla paketimin iptali talebinde bulundum. Bu şekilde değişim yapamayacaklarını öncesinde ses kayıtlarını dinlemeleri gerektiğini söylediler. Yaklaşık 3-5 günlük süreç bu ses kayıtlarını dinlemekle geçti.

Ses kayıtları dinlendiği zaman haklı olduğum tespit edildi ve paketimin iptali için işlemler başlatıldı. Vodafone genel merkezine kampanya dahilindeki modemi geri kargolamamı istediler, dedikleri gibi yaptım. 8 Nisan 2018 tarihinde TT altyapısından çıkış yaptım ve bu işlemden sonra TT ile tekrar hiçbir bağlantım kalmadı direk Vodafone ile muhattap olmaya başladım. Bu süreçte bana en geç 12 iş günü içerisinde sorunumun çözüleceğini söylediler.

O günden beri yaklaşık 40 müşteri temsilcisi ile görüştüm. Bundan 80 saat önce evime saha personelleri geldi kurulum yapmak için. Kargoladığım modemin aynısı ile eski yerine modemin kurulumunu yaptılar. Daha sonra etkinleştirme kısmında saha personeli "Abi bir sıkıntı var, bir saat içerisinde internetiniz aktif olacak" deyip evimden gitti.

Aradan saatler geçti internetim aktif edilmedi. O günün akşamı yeniden müşteri hizmetlerini aradım. En geç 72 saat içerisinde sorunun çözüleceğini söylediler.
Şuan kurulum yapılalı 80 saat, mağduriyetimin 99. günü. Az önce yaklaşık bir saatlik müşteri temsilcisi görüşmem oldu. En son ekip liderine kadar beni aktardılar. Sorunum bu gece çözülesiye kadar telefonu kapatmayacağımı söyledim. Aradan birkaç dakika geçtikten sonra "Sesinizi alamıyorum, sesimi alabiliyor musunuz?" şeklinde olayla hiç alakası olmayan, cümlelerime yanıt gelmeyen sorular başladı. En son dayanamayıp sinirlendim öfke ile telefonu kapattım. 99 gündür bekliyorum halihazırda kullanmış olduğum interneti bozdunuz, ne beceriksiz bir firmasınız. Allahınızdan bulun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetlerindeki hız sorunu kısmını kapatan bir firmadan bir şey beklememeliyiz.

8 Nisan 2018 tarihinde TT altyapısından çıkış yaptım ve bu işlemden sonra TT ile tekrar hiçbir bağlantım kalmadı direk Vodafone ile muhattap olmaya başladım. Bu süreçte bana en geç 12 iş günü içerisinde sorunumun çözüleceğini söylediler.

Bu süreçten kurulum yapılana kadar hiçbir şey yapılmadı mı yani?
Paket iptaline kadar işleyen prosedürler normal denebilir ancak kurulum zamanına kadar bir çözüme kavuşmaması hatta şuan bile çözülmemiş olması çok vahim bir durum.

Şu anki sorun çözüme kavuşur belki ancak ilerde bir problem yaşarsan şayet olacaklar pek de parlak değil gibi. Keşke paket iptalinden sonra aboneliğini de iptal etseydin.

Bu süreçten kurulum yapılana kadar hiçbir şey yapılmadı mı yani?
Paket iptaline kadar işleyen prosedürler normal denebilir ancak kurulum zamanına kadar bir çözüme kavuşmaması hatta şuan bile çözülmemiş olması çok vahim bir durum.

Şu anki sorun çözüme kavuşur belki ancak ilerde bir problem yaşarsan şayet olacaklar pek de parlak değil gibi. Keşke paket iptalinden sonra aboneliğini de iptal etseydin.
8 Nisan tarihinde çıkış yaptığımı çok sonra öğrendim. Müşteri temsilcileri TT yi bekliyoruz diyorlardı bana. En son Türk Telekom ile konuştuğum zaman bu bilgiyi bana aktardılar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı