Vodafone'un baz istasyonlarını fiberlememesi

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Bu konu aslında isyan niteliğindedir. Vodafone'un artık baz istasyonu meselesini çözmesi şart. Ufacık bir yoğunlukta internet tamamen çekmez oluyor. Anlamıyorum neden baz istasyonlarındaki hıza kasmazken sürekli çekim gücüyle övünüp duruyorlar? Tam çekse neye yarıyor ki? Hız yine yerlerde. Her yıl yaz ayında aynı yoğunluğu ve yavaşlamayı yaşamaktan bıktım. İnternet altyapımız olmasaydı bitmiştik. Yemin ederim 90'lı yıllara dönüp de 56K modem ile bağlantı kursam bunların verdiği internetten daha stabil olurdu. Gerçekten şaka gibi 4.5G'de resmen 1-2 KB gibi komik rakamlarda internet sağlıyor. Verdiği 4.5G teknolojisi LTE-A yani 4G+ ve bana adamakıllı hız bile veremiyor. Bu kadar ne yapılmalı ki yoğunlukta bile sıkıntı çıkartmasın? Bir zamanlar yavaşlığı ile ünlenen Türk Telekom/Avea bile Vodafone'u geçmiş vaziyette.
Vodafone'un acilen bant ayarlarında bir düzenlemeye gidip baz istasyonlarına fiber çekmelidir. Gerçekten bıktık artık. Yaz aylarında dışarıda internet keyfim kakaya sardı artık. Keşke Vodafone'da bir yetkili Sosyal'de olsa da bu yakarışlarımızı duyup bir şeyler yapsa. Fiyatı benim için uygun ama gelin görün ki yaz aylarında keyif çatamıyorum dilediğim gibi. Siz de şikayetçiyseniz bu konuya dilediğiniz gibi içinizi dökün dertleşelim.
Düzeltme: Hatta YouTube'da ne halde diye ekran görüntüsü ekledim.
Screenshot_2022-08-13-14-46-18-332_com.vanced.android.youtube.jpg
Screenshot_2022-08-13-14-31-38-613_com.nperf.tester.png

Son düzenleme:
Bulunduğum bölgede balkon dışında telefon kesinlikle çekmiyor, arayanlar sürekli "Telefonun neden kapalıydı?" demeye başladılar. Taahütüm biter bitmez Turk Telekom'a geçeceğim. Gerçekten çok büyük bir sorun var Vodafone altyapısında ve baz istasyonlarında.
Benim olduğum yerde ev içinde bile (fazla dip bir yerde olmadığım sürece) genelde çekiyor. 50-60 Mbps alabiliyorum. Ancak yaz ne zaman gelse oluşan az yoğunlukta bile hız bu noktalara gelebiliyor. Bulunduğum KYK yurdunda genelde H+ kullanarak durumu kurtarıyorum. Gerçekten uygun fiyata sahip olmasa asla kullanacağım operatör değilmiş onu anladım. Türk Telekom'da kötü deneyimlerim vardı hem evde hem yurtta. Turkcell ise çok pahalı ve gereksiz, asla kullanmayacağım uygulamaların internetini ve hediyelerini verip duruyor ve bunların fiyatını ayrıca pakete dahil ediyor. Aylarca 1000 dakika Bip paketi hediye ettiğini biliyorum.

TurkNet, 5G işine girerse büyük rekabet getirir aynı şu anda ki internet sektörüne getirdiği rekabet gibi. TurkNet GigaFiberi'de bağlarlar baz istasyonlarına. Sınırsız paket de sunarlarsa demeyin keyfimize.

TurkNet, 5G işine girerse büyük rekabet getirir aynı şu anda ki internet sektörüne getirdiği rekabet gibi. TurkNet GigaFiberi'de bağlarlar baz istasyonlarına. Sınırsız paket de sunarlarsa demeyin keyfimize.
Umarım TürkNet bu işe de başlar uygun fiyatla. Rekabet güzel olur.

Yıl sonunu kepenkleri kapamadan getirirlerse şükretsinler.
Tek fiyat olayından vazgeçmeliler.

Anlık güncelleme: mahallede elektrikler kesik ve şu an Vodafone ciddi anlamda patlak vermiş durumda. Hız testini açamıyorum. Network error alıyorum. Kaldı ki hız testi yapsa bile 0.01 kb/s alınıyor maksimum. Rezilsin Vodafone.

Son düzenleme:
Vodafone cidden işleri batırmış durumda. +10 yıldır Vodafone müşterisiyim ve sadece yağmur yağdığı için internetim 2 diş çekiyor.
Baz istasyonunun yanında oturuyorum. Etrafta sinyal engelleyebilecek tek şey MIT. Ama benden yaklaşık 8-9KM ötede.

Vodafone cidden işleri batırmış durumda. +10 yıldır Vodafone müşterisiyim ve sadece yağmur yağdığı için internetim 2 diş çekiyor.
Baz istasyonunun yanında oturuyorum. Etrafta sinyal engelleyebilecek tek şey MIT. Ama benden yaklaşık 8-9KM ötede.
Vodafone en kötü istasyonlara sahip. Bir de reklamlarında çekim güçleriyle övünürler ama o bile düzgün değil. Arkadaşım Turkcell'li. Vodafone'un tamamen kesildiği noktada Turkcell halen 4.5G çekebiliyor. Uygun fiyatı olmasa kullanmam.

TürkNet bir kendi altyapısını düzgün kursun, 5G ihaleleri bir yapılsın ki sonra 5G'de rekabet etmeye çalışır.

Aylar önce Kayseri'nin en işlek noktalarından birisi olan Kayseri Park civarlarında bir hız testi yapmıştım, sonucu aşağıdaki gibi. Sürekli "5G, 5G" deniyor fakat önce 4.5G'de düzgün hızları sağlayabiliyor musunuz ki 5G diyelim?
20220213_161210.jpg
20220213_161838.jpg

Reklama yatırılan para altyapıya yatırılsaydı keşke, reklam yapmaya bile gerek kalmazdı belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı