Volkswagen'in Gereksiz Pahalı Olması

Bir de Passatcilardan. :D
Passatçılardan korkmaya gerek yok, adamlar direkt neyim varsa üstüne ekler Passat alırım diyorlar. Ne yapacakları baştan belli.

Ben hâlâ fiyat karşılaştırmasını sarı siteden mi yapacağız diye sorgulayan çıkmamasına şaşırıyorum. Birisi gelip Egea'yı 3 milyon TL etiketle siteye koysa (ki bunu yapacak birini bu sitede tanıyorum) bunu mu referans alacağız?

Ben hâlâ fiyat karşılaştırmasını sarı siteden mi yapacağız diye sorgulayan çıkmamasına şaşırıyorum. Birisi gelip Egea'yı 3 milyon TL etiketle siteye koysa (ki bunu yapacak birini bu sitede tanıyorum) bunu mu referans alacağız?
O zaten baştan yanlış bir konu da neyse :D Egeaci arkadaşı bekliyorum, der şimdi çeyrek fiyatına Egea varken Passat ne :D

Passatçılardan korkmaya gerek yok, adamlar direkt neyim varsa üstüne ekler Passat alırım diyorlar. Ne yapacakları baştan belli.

O arkadaşı ben de tanıyor olabilirim.
O zaten baştan yanlış bir konu da neyse :D Egeaci arkadaşı bekliyorum, der şimdi çeyrek fiyatına Egea varken Passat ne :D
O dediğin şey sanki şey gibi ''O paraya masaüstü toplarsın'' diyenler gibi. Ülkede VW'i ilk üçe sokanlar belli galiba. Passatçılar, Aşiret Paketçiler, Aşırı VW fanı kişiler ve VW dışındaki araçları ''TENEKE'' olarak gören kişiler.
Fiyat kıyaslamasını sahibinden.com'dan yapmak da ne bileyim... Ben de arabama 2 milyonluk fiyat yazayım o sarı sitede, ona göre de kıyaslama yapın. :D 3 litrelik motorun vergi dilimiyle de 2 litrelik motor kıyaslanmış bir de. Aynı vergi dilimine giren modelleri karşılaştırmak lazım. Bu ülke Dünya'daki en saçma sistemlerinden biri olan motor hacmine göre vergi sistemine sahip. Bir araba 1.6 litre ve altı hacimde fiyatı normal oluyorken bu 2 litre ve üzerine çıktığında vergiden dolayı fiyatı inanılmaz bir artış görüyor.

Passat 2 litrelik motorun vergisiyle çıktığı fiyatta alınmaz. Bayi indirimiyle 2 litre motorla Business 670 bin TL, Elegance paket 800-810 bin TL'ye alınıyor. %80'lik vergi dilimine giren motor seçeneğiyle ihtiyaç doğrultusunda tercih edilebilir. Yine de Superb fiyat/fayda oranında çok daha iyi durumdayken ben olsam Passat yerine Superb alırdım.
Ben de aynısın düşünüyorum.
VW AG'nin arabalarına para vermeyi mantıklı bulmuyorum. Ha ilk kasa A4 Avant Quattro alınabilir ama artık yeniler para etmez. Donanım yok, konfor yok, yol tutuşu hak getire, sağlamlığı sorgulamak ayıp, teknoloji ve yalanlarda cabası. Doğuş Oto cepliyor parayı zaten.
Sana da katılıyorum. Doğuş gerçekten parayı cepliyor. Bu saatten sonra Doğuş Oto'ya bile bakmam. Eskilerin kalitesini vermiyor gerçekten de. Passat almak zorunda kalsaydım B5 1.8T veya Senin Passat'tan alırdım.

Geri
Yukarı