Volkswagen'in Gereksiz Pahalı Olması

Han Lue

Decapat
Daha fazla  
Tahminimce reklam gücünün yararı olarak VW taşıtları çok gereksiz pahalı. Kendi sınıfında hep en pahalı hatta bazı üst segmentlerinden de pahalı.
Örnek olarak:
2020 Passat RLine 2.0TDi 1.197.500TL (hatırlayanlar olacaktır zamanında 1.3m civarında ilandaydı)

2020 Volvo S90D5 2.0 1.095. 000TL

Üst segment bir aracın(altyapı, şanzıman vs. olarak çok daha iyi) daha ucuz olması çok saçma değil mi? Bana kalırsa Passat D segmentinde bile en iyisi değil, ama S90'dan daha pahalı. Bir örnek de SUV'dan vereyim.( Toureg 3.0tdi XC90 2.0 aradaki motor farkını biliyorum fakat XC90 diyoruz arkadaşlar :D)

2020 Toureg RLine 3.0TDi 1.850. 000TL

2020 Volvo XC90 2.0T8(390HP :D) 1.745. 000TL

Örnekler arttırılabilir ve değinmek istediğim bir kısım var, Toureg 2.500, XC90 17.000 kilometrede. İki modelin de 0 olup daha ucuzu var fakat donanım olarak eksiklikler olabilir diye en pahalı versiyonlarını koydum. Ama genel olarak Toureg 7 kişilik XC90'lardan pahalı :D
Bu fiyatlara rağmen VW peynir ekmek gibi satıyor. Bence bunun en büyük sebebi reklam gücü. Arabaları da bence süslenip altyapısı pek iyi olmayan arabalar(Özellikle dsg)
Bu satım gücünün farklı markalarda olmasını çok isterdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında yurt dışı fiyatının üstüne vergi ekleyip hesaplarsanız yine de Türkiye fiyatına göre uygun olacağını görürsünüz. Doğuş oto artırıyor fiyatları.

Tahminimce reklam gücünün yararı olarak vw taşıtları çok gereksiz pahalı. Kendi sınıfında hep en pahalı hatta bazı üst segmentlerinden de pahalı.
Örnek olarak:
2020 Passat rline 2.0tdi 1.197.500TL (hatırlayanlar olacaktır zamanında 1.3m civarında ilandaydı)

2020 Volvo S90D5 2.0 1.095. 000TL.

Üst segment bir aracın(altyapı, şanzıman vs. olarak çok daha iyi) daha ucuz olması çok saçma değil mi? Bana kalırsa Passat D segmentinde bile en iyisi değil, ama S90'dan daha pahalı. Bir örnek de Suv'dan vereyim.( toureg 3.0tdi XC90 2.0 aradaki motor farkını biliyorum fakat XC90 diyoruz arkadaşlar :D)

2020 toureg rline 3.0tdi 1.850. 000TL.

2020 Volvo XC90 2.0T8(390HP :D) 1.745. 000TL.

Örnekler arttırılabilir ve değinmek istediğim bir kısım var, toureg 2.500, XC90 17.000 kilometrede. İki modelin de 0 olup daha ucuzu var fakat donanım olarak eksiklikler olabilir diye en pahalı versiyonlarını koydum. Ama genel olarak toureg 7 kişilik XC90'lardan pahalı :D
bu fiyatlara rağmen vw peynir ekmek gibi satıyor. Bence bunun en büyük sebebi reklam gücü. Arabaları da bence süslenip altyapısı pek iyi olmayan arabalar(özellikle dsg)
Bu satım gücünün farklı markalarda olmasını çok isterdim.

Zengin, mafya, ticareti olan köylüye hitap ediyor. Kısaca ülkenin yarısı bu arabalara binip geniş açı ile story atmak için can atıyor.

Passat'a 1 milyon veren insanla sohbet bile etmem.
VW grup olarak en büyüksün, yaptığın işçiliğe, şanzımanına, yol tutuşuna bak. 1 Milyonu tam olarak hangi kısma veriyorlar acaba :D Konsoldaki saate mi, arka perdeye mi, arka klimanın dijital olmasına mı? Virajda Opel'i hayranlıkla izlerler arka koltuktan :)
Pahali olan VW mi, yoksa Türkiye'deki araba fiyatlari mi?
Türkiyede'ki pahalı araba fiyatlarını anlamsız pahalı yapan VW desek daha doğru olur. Doğuş doymak bilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı