Volvo S90 rakiplerine göre ucuz mu?

Üstadı'm

Decapat
2.0 dizel motor olmasına rağmen 1.6 motor olan rakipleri BMW 520i ve Mercedes E200D'ye göre neden aynı fiyat bandında?

Son düzenleyen: Moderatör:
resim_2021-01-21_115011.png

asdasdasd.PNG

İkinci eli güçlü değil, satış rakamları BMW veya diğer markalardan az. Servisi pahalı diyorlar ama devasa fark yok.

Zaten Volvo alan insanların çoğu arabaları belirli gruplar içinde döndürüyor.

Muhtemelen Türkiye'ye özel fiyat uygulaması var yoksa bu motor hacmiyle daha pahalıya gelmesi lazımdı diye düşünüyorum.

Öte yandan bu paraya Passat alacak insanlar var...

2.0 dizel motor olmasına rağmen 1.6 motor olan rakipleri BMW 520i ve Mercedes E200D'ye göre neden aynı fiyat bandında?
Volvo'nun servisi parçaları vs. aşırı pahalı ama, bizim milletin anlamadığı bir kısım var. Bu arabaya ne ekersen onu biçersin. Bu arabaya düzgün bakarsan, 20 sene tamir yolu görmezsin. Hor kullanırsan bir zahmet. Ucuz olmasının bir diğer sebebi ise ülkede adam akıllı satılmaması.

Volvo'nun servisi parçaları vs. aşırı pahalı ama, bizim milletin anlamadığı bir kısım var. Bu arabaya ne ekersen onu biçersin. Bu arabaya düzgün bakarsan, 20 sene tamir yolu görmezsin. Hor kullanırsan bir zahmet. Ucuz olmasının bir diğer sebebi ise ülkede adam akıllı satılmaması.
Haklısınız hocam. Kullanıcının nasıl kullanacağına göre değişir.
Eki Görüntüle 845780
Eki Görüntüle 845781

İkinci eli güçlü değil, satış rakamları BMW veya diğer markalardan az. Servisi pahalı diyorlar ama devasa fark yok.

Zaten Volvo alan insanların çoğu arabaları belirli gruplar içinde döndürüyor.

Muhtemelen Türkiye'ye özel fiyat uygulaması var yoksa bu motor hacmiyle daha pahalıya gelmesi lazımdı diye düşünüyorum.

Öte yandan bu paraya Passat alacak insanlar var...
@Ulunay hocam haklısın. Harbiden paraya Passat alacak insanlar var. Ülkemizde Premium araçlar İkiye ayrılır: 1- Passat 2-Diğerleri. Ben bir de şu birbirine ''Teneke'' diyenlere aklım ermiyor.

Haklısınız hocam. Kullanıcının nasıl kullanacağına göre değişir.

@Ulunay hocam haklısın. Harbiden paraya Passat alacak insanlar var. Ülkemizde Premium araçlar İkiye ayrılır: 1- Passat 2-Diğerleri. Ben bir de şu birbirine ''Teneke'' diyenlere aklım ermiyor.
Çünkü körler. Passat'ı Alman tankı sanıyorlar, oysa klasik aile arabası. Bunun dışında bir esprisi yok. ESP'ye bağlı yol tutan otomobilin ralli otomobili gibi mekanik yol tutuşa sahip olmasını iddia eden bile var.

Şimdi bu otomobil teneke diye tabir edilen alüminyumdan değil kompozit malzemeden mi yapılıyormuş 😂

Gülüp geçiyorum. Güzelim araba kimlerin eline düştü...

Yeni konular

Geri
Yukarı