Vostro 5468 için uygun fiyata nereden fan alınabilir?

Makaleler
15
Merhaba. Bilenler bilir 6 seneyi aşkın süredir bu cihazı kullanıyorum.

Yaklaşık 1 seneden fazladır laptopun soğutma sorunları var.
Kendime bile vakit ayıramadığım o vakit içerisinde bu cihaza da maalesef vakit ayıramadım.

Bugün laptop POST'a girdi ve fan çalışmıyor diye hata verdi.
Fan bu arada gerçekten halihazırda çalışmıyor gibi bir şey. Belkin marka bir laptop soğutucuyla etkin soğutma yapıyorum şu aralar.

Laptop için aslında Dparça'ya fiyat sordum.
Fana 25 dolar artı KDV bataryaya ise 105 dolar artı KDV gibi bir fiyat söylediler.

Benim şu an bu kadar param olmadığı için daha uygun fiyatlı ve uyumlu bir fan almam lazım.
Yardımcı olabilir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Üniversitede laptop değiştirme imkanım olmayacağından parçaları yenileriyle değiştirmem şart.

Hocam şimdi İstanbul'da bildiğim (belki görmüşsünüzdür) https://www.dataservis.net/urun/653975-vl-3181/dell-vostro-5468-fan.html böyle bir firma var. Birkaç defa şirketimizdeki laptoplara yedek parça aldık. Görüşmenizi isterim. Batarya
Fakat fiyat bazında "ucuz" olması biraz zor. Bunun için bilgisayar tamircilerini gezip çıkma-vari dediğimiz türden çalışır ikinci el ürün bulmanız lazım. Diğer türlü laptop parçaları zaten pahalı.

Babama şuranın linkini atmıştım. Güvenilir midir?

Yeni bir firma desem yeridir. Yurt dışından parça toplayıp ülkemizde satan bir yer. E-ticaret alanı kötü değildir. Canlı destek hattından tutun WhatsApp hattına kadar temel bir iletişim ağı kurdular. Bir arkadaşım ürün almıştı. Biraz geç geldi diye yakınmıştı. Bizzat alışverişim olmadı. Dilersen görüşüp ses tonlarını bir duy. Labali bir ton duyarsan uzaklaş.

Elbette hocam. Sizi bilgilendireceğim.

Babam yarın alacak bu arada anladığım kadarıyla.

@Saint Lucia hocam fanı sipariş verdik.
Babam birkaç link at onların içinden birini seçip alırım demişti.
Muhtemelen n11 üzerinden aldı fanı.

Gelmesini bekleyeceğim birkaç gün.
Sonrasında yine bilgilendirme yaparım.

Son düzenleme:
Babam elektronik öğretmeni hocam bilgilidir bu konularda.

Bütün her şeyimi ona borçluyum desem yeridir :)

Bakalım birkaç gün içinde gelir diye umuyorum.
Gelince bilgilendireceğim.

@Saint Lucia hocam elime ulaştı montajını da yaptım.
Cihazın eski fanından biraz daha güçsüz çalışıyor ama thermal throttling olayı tamamen bitti.

İlginiz için teşekkür ederim.
Deprem bölgesindeyseniz de geçmiş olsun demek isterim.

Son düzenleme:
Hocam elime ulaştı montajını da yaptım.
Cihazın eski fanından biraz daha güçsüz çalışıyor ama thermal throttling olayı tamamen bitti.

Thorttling olayından kurtulduysanız fan işinizi görmüş demektir.
İyi bir haber. Uzun yıllar sıkıntısız çalışmasını diliyorum. 🙏
Laptopunuz için ürün ararsanız tekrar destek olurum hocam.🙏

-Deprem için ülkemizin başı sağ olsun. Sürekli gündememiz, işte ve görüşmelerde deprem.

Deprem bölgesindeyseniz de geçmiş olsun demek isterim.

(İstanbul'dayım.)

Yeni konular

Geri
Yukarı