Vozol 600 puff kendi kendine çekiyor

Ercü Çözer

Decapat
6000'lik modeli kendi kendine çekiyor ışık yanıyor vs. şarj olduktan sonra hiç kullanmadım arada bir böyle kendi kendine çekiyor ve ses çıkarıyor. Çözümü var mı acaba?

Ben düzeltmeyi becerdim. İçini açıp alttaki nefes sensörünün etfraındaki yapışkan maddeyi dikkatle ayıkladım. Sivri uclu bir cımbız kullandım. Cihazın bütün içindeki birikmiş sıvı atıklarını selpakla ve cımbızla köşe bucak temizledim. Hiç damlacık bırakmadım. 1 hafta çok sıcak olmayan ama oda ısısından yüksekçe bir sıcaklıkta beklettim. Ben elektrikli ısıtıcının yanına koydum ama ısının direk vozol üzerine gelmemesine dikkat ettim. Günde iki veya üç defa nefes sensorüne hem ön hem de arkadan hava üfledim. Ben kompresör kullandım ama ağızla üflemek de olur herhalde. Nefesteki nem'in çok sorunçıkartacağını sanmıyorum. Çok basınçlı üflemedim, maksat içerisinde sıcaktan buharlaşan sıvıyı dışarı atmak. Bu işlemden sonra bir bilgisayar fanının karşısına ısıtıcı olmadan koydum. Oda içerisinde üzerine sürekli hava gelmesini sağladım. Bir tuvalet kağıdı parçasını kibrit çöpğnden ince bir rulo haline getirip nefes sensorünün çevresine sıkıştırarak sensörü sabitledim. Yapıştırıcı kullanmadım. Canavar gibi çalışıyor.

Az önce aynı sorunu yaşadım. Ateşleme takılı kalıyordu. Biraz araştırdım ve çözdüm. Google aramasında da ilk bu konu çıkıyor. Puff'u sürekli dik konumda bırakırsanız likit bir süre aşağı akıyor. Havayı aldığı kısmı temizlemeniz gerekiyor. YouTube üzerinden nasıl söküldüğünü anlatan bir sürü video var. Söktüğünüz zaman likitin aktığını göreceksiniz zaten. Peçete ile zarar vermeden dikkatlice akan likiti temizleyin. Batarya aksamının bulunduğu yerin üstünde bant gibi bir filtre var. O kısmı iyice peçeteyle temizleyin. Sorun çözülecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı