VPN Kapalıyken İnternet Erişimi Yok

sowieso

Decapat
Sorunu internet sağlayıcımla çözemedik, problem çok ilginç, mantıklı bir çözüm yolu bulamadım.
Evde kullandığım ADSL internet ile 3 gündür web sitelerine erişemiyorum. 3 farklı telefon ve 2 bilgisayar üzerinden (ethernet kablosu ile de) denedim. İşin ilginç yanı, IP adreslerine erişim sağlayabiliyorum. Web sitelerimin Plesk paneline erişimimi sağlayan, birkaç şirketin kontrol paneline erişim için kullandığım IP adresleri sıkıntısız açılıyor. Denediğim bütün IP adresleri açılıyor. Bunun dışında VPN sunucuma kurduğum OpenVPN’i aktif ettiğimde veya Opera VPN ile web sitelerine girebiliyorum.
Sıfır bilgisayarda da, proxy ve DNS ayarlarını default yaptığım bilgisayarda da aynı sorun var.
İnternet sağlayıcımın teknik ekibi çözüm bulamadı. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka modem deneyemedim maalesef. Modem ayarlarıyla ilgili bir sıkıntı yok. Donanımsal olarak modemin böyle bir problem yaratabilmesi mümkün mü?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı