VPN sizi korur mu?

Tor da bilmeyene güvenli değil. Atacağım videonun içinde bahsediyor Tor konusundan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Demişki Tor güvenli fakat kullandığın networka bağlı şu videoları düzgün izleyin lütfen 1 gr bilginizle yanlış bilgi vermeyin.

Firmaların gizli yaptığı olayda yasa dışı olması önemli değil. Yasa dışı bir şey yaptıklarında direk ceza almıyorlar, yakalanırlarsa ceza alıyorlar.
Şirket yönetirsen o sözleşmelerin nasıl yapıldığını o zaman anlarsın...

Senin ufak bir VPN hizmeti sağlayan şirketin var, sen de bakıyorsun veri tutma ve paylaşma yasalarına tabi olmayan ülkelere bakıp onlardan birinde hizmetini kuruyorsun. Oraya açık açık veri tutmadığını yazıyorsun çünkü o ülke sınırlarında olan merkezinde veri tutma ve paylaşma zorunluluğun yok.

Bu durumda senin veri tutmamanın bir cezai yaptırımı yok. O kanunlara tabi olmayan bir ülkenin içindeyken de sana bir servis gelip veri paylaşımı yap diyemez çünkü hiçbir yaptırım gücü yok. Üstelik sen bu servisi ücretli satıp yüz binlerce kişiden çok iyi para kazanıyorsun.

Bu durumda hangi enayi şirket sahibi usulsüzlük yapayım, ortaya çıkınca da hayatımı karartsınlar davalarla der? Diğer türlü hayatı boyunca her yıl mis gibi para kazanabilecek ve bir hukuki yaptırım sınırları içinde olmayacakken kendisini o topun içine sokacak?

Bu veri paylaşım kanunlarının sınırları içinde olan ülkeler üzerinden hizmet veren servisler zaten bu verileri tuttuklarını orada açık açık yazıyorlar. Paylaşmadıklarını söyledikleri zaman da her an yeni bir sözleşme değişimi ve kullanıcıların okumadan kabul ettikleri sözleşme onay ekranlarından sonra bunu yapmaya da başlayabiliyorlar.

Bu durumda hangi enayi şirket sahibi usulsüzlük yapayım, ortaya çıkınca da hayatımı karartsınlar davalarla der? Diğer türlü hayatı boyunca her yıl mis gibi para kazanabilecek ve bir hukuki yaptırım sınırları içinde olmayacakken kendisini o topun içine sokacak?
Dediğim gibi, gizli yaparsa davalarla hayatını karartmaz. Eskiden birsürü VPN firması yaptı. Şimdi niye olmasın?
Somut kanıt olarak gösterilemezse gizli olduğunu kanıtlayamazsınız, oyüzden de güvenmezsin. Bukadar.
Tor abartılıyor. İletişim hizmetinde çoktan açıkları bulundu.
Torda 2 tane açık olabilir. Birincisi Tor Browser'ın kullandığı Firefox'da açık bulunması. İkincisi ise iyi opsece sahip olmadığınızdan dolayı yakalanmanız.

Dediğim gibi, gizli yaparsa davalarla hayatını karartmaz. Eskiden bir sürü VPN firması yaptı. Şimdi niye olmasın?
Neden yapmak zorunda kalsın ya da neden yapsın? 2-3 VPN servisinin operasyon merkezi lokasyonu bu veri paylaşım yasalarının dışında kalan ülkeler üzerinden yapılıyor. Veri paylaşım kanunlarının istisna ülkeleri var, sözleşme kanunlarının istisna olduğu bir ülke yok.

Somut kanıt olarak gösterilemezse gizli olduğunu kanıtlayamazsınız, o yüzden de güvenmezsin. Bu kadar.
Bu forumda en sevmediğim şeylerden biri de insanların hakim olmadıkları konuda sadece önyargılarına göre inatlaşması... Yıllardır özelden tanıyıp da benim geçmiş kariyerimi, sahip olduğum belgeleri, çalıştığım şirketi, yetkinliğimi bilenler var bu forumda. Gelsinler benim yerine onlar anlatsınlar artık.

Bu forumda en sevmediğim şeylerden biri de insanların hakim olmadıkları konuda sadece önyargılarına göre inatlaşması... Yıllardır özelden tanıyıp da benim geçmiş kariyerimi, sahip olduğum belgeleri, çalıştığım şirketi, yetkinliğimi bilenler var bu forumda. Gelsinler benim yerine onlar anlatsınlar artık.
Önyargım yok. Sadece kesin olarak bir kanıt istiyorum. Kanıtsız birşeye gizliliğim için güvenmem saçmalık olur.
Neden yapmak zorunda kalsın ya da neden yapsın? 2-3 VPN servisinin operasyon merkezi lokasyonu bu veri paylaşım yasalarının dışında kalan ülkeler üzerinden yapılıyor. Veri paylaşım kanunlarının istisna ülkeleri var, sözleşme kanunlarının istisna olduğu bir ülke yok.
Para. Bukadar basit.

Geri
Yukarı