VPS sunucu için sistem toplama

TeknoBurak

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Merhabalar M2 adlı oyunun Private Server'ını işletiyoruz ayda 220 TL hosting firmasına ödüyorum ve memnun değilim gece sunucu kopuyor telefonlar açılmıyor.Onun yerine eve 2. bir makina toplayalıp kullanmak. FreeBSD kurulacak üzerine yani Windows Server işletim sistemi kurulmayacak. Bütçemiz 4000 lirayı geçmez ise sorun olmaz. 100-200'ün de lafını etmeyiz. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursanız seviniriz. Yazmayı unutmuşum, anakart üzerinde ki ethernet portu işimize yaramıyor harici bir tane gerekli.

Son düzenleme:
Masaüstü Sistem tavsiyeleri 2015 ocakta belirtilen giriş seviyesi oyun pc sinin ekran kartı olmadan ki hali le istedigin kadar ram mikkatını kullanarak windows işletim sistemi kurup vmware workstation kullanarak serverını kurarsın işinide görür diye düşünüyorum (ekran kartı olmamasının sebebi içine free bsd kurman olcak) başka birşey çalıştırmazsan normal para ile aldıgın sunucularla kafa tutabilir diye düşünüyorum başkalarındanda tavsiye alabilirsin :)

Masaüstü Sistem tavsiyeleri 2015 ocakta belirtilen giriş seviyesi oyun pc sinin ekran kartı olmadan ki hali le istedigin kadar ram mikkatını kullanarak windows işletim sistemi kurup vmware workstation kullanarak serverını kurarsın işinide görür diye düşünüyorum (ekran kartı olmamasının sebebi içine free bsd kurman olcak) başka birşey çalıştırmazsan normal para ile aldıgın sunucularla kafa tutabilir diye düşünüyorum başkalarındanda tavsiye alabilirsin :)
Zaten ekran kartı hiç bir işime yaramıyor. Server zaten kurulu her gece sunucu sahibine telefon etmekten yoruldum. En azından bir şey olunca doğrudan müdahale şansım olur. 32GB Ram i7-4790 H91 chipsetli bir makina kafamda topladım. Önerin için teşekkürler mekanik disk takmayacağım sonunda :)

2048kb/s hiçbir işe yaramaz. Ayrıca bunun sabit IP olayı var, adil kullanım kotası var.
Ayrıca VPS paylaşımlı sunucudur. Sizinki fiziksel sunucu olacak. Kendi sunucunuzu alacaksanız sunucu barındırma hizmetlerine bakmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı