VR oyunundaki eklemleri nasıl kullanıyorlar?

Evet kollar onlar fakat bu kolların orijinal gözlüğü biraz pahalı hocam. Bütçenizi yazarsanız ona göre bir şeyler söyleyebilirim. Ha diyorsanız ben bu kolların gözlüğünü değil başka gözlük alıp sadece kollarını kullanmak istiyorum o zaman Oculus Rift (Quest, Quest 2 için de çalışıyor bu taktik) adlı modeldeki gözlüğe bağlamanız için bir video bırakayım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yalnız bu videodaki taktiği kullanabilmek için sensör, bungle gibi birçok şey almanız gerekiyor söylemedi demeyin. Ha ama paranız vardır değer mi diye sorarsanız kesinlikle değer. Ayrıca kol farklı gözlükte çalıştırıldığından %100 performans beklemeyin arada minik kaymalar olabilir. Gözlük konusunda diğerlerini bilmiyorum ama şu an piyasada en ucuz ve en mantıklı alınabilecek (3600 TL amazonda) gözlük Quest 2'dir. Diğer gözlüklerle kıyasladığımda Quest 2'den pahalı olanları bile fiyat performans ve özellik bakımından geçmiş görünüyor. Bunun dışında bütün vücudunuzu takip etmesini istiyorsanız HTC Vive'ı tercih edebilirsiniz fakat kendisi hem çok eski hem de çözünürlüğü düşük. Buna ek olarak ekstradan 2 tane sensör alıp odanızın ters köşelerine birbirini görecek şekilde bağlamanız gerek. Quest 2'de bu sensörler direk gözlüğün içinde olduğundan açıp direk oynamaya başlayabilirsiniz. Quest 2 linkini de şöyle bırakayım (https://www.amazon.com/Oculus-Quest-Advanced-All-One-2/dp/B08F7PTF53?th=1)

Ayrıca bütün vücudunuzu takip etme olayını bilmiyorsanız onu da anlatabilirim hocam problem yok.

Quest 2 Steam'deki bütün VR oyunları açar mı(uyumlu mu)bilgisayara taksak?

Quest 2 Steam'deki bütün VR oyunları açar mı(uyumlu mu)bilgisayara taksak?
Oculus store'daki oyunların hepsini oynayabilirsin (bildiğim kadarıyla) fakat Steamdeki oyunların hepsini oynayamazsın çünkü bazı oyunların oculus desteği yok. Filtreleme kısmında veya oyunun mağaza kısmında hafif aşşağı inip sağda oculus rift görüyorsan o oyunu quest 2'de oynayabilirsin. Ha bazı durumlarda orada oculus rift yazsa bile kolları hareket ettirsen bile oyun içinde etmeyebilir gibi problemler yaşayabilirsin bu çoğunlukla oyunun buglarıyla alakalıdır oyunun geliştiricisiyle iletişime geçmen gerekir o durumda.

Bahsettiğim oculus yazısı:

1621318547102.png

@305286 hocam aklınızda kalan bir soru işareti varsa sorun cevaplamaya çalışırım.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, bu VR oyun videosunda adam parmaklara kadar her yerini oynatabiliyor. Bunu nasıl yapıyor? Özel bir aleti var mı? Benim bildiğim iki tane uzun kol var. Onlarla da böyle yapılamaz.
Valve Index’de tüm parmaklarını kullanabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı