VS Code'da !+Tab basılınca HTML iskeleti gelmiyor

Ozan58

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Yakın zamanda Udemy'den HTML, CSS ve JavaScript dersi aldım. Sorunsuz bir şekilde ilerliyordum fakat az önce bir sorun ortaya çıktı. Mesela index.html adlı bir dosya oluşturuyorum. VS Code onun otomatik olarak HTML olduğunu algılıyor. Fakat "!+Tab" bastığım zaman HTML iskeleti gelmiyor. Daha önce çalışıyordu.

Demek istediğinizi tam anlamadım fakat iskelet oluşturmak için html:5 yazmanız yeterli zaten VSCode'de.

Farklı bir şeyi kast ediyorsanız bilgim dahilinde ona da yardımcı olurum. Biraz daha açabilir misiniz?

"F1" tuşuna bastıktan sonra aramaya Preferences: Open Settings (JSON) yaz ve ayarlara gir. Aşağıdaki satır bulunmuyorsa ekleyip, değişiklikleri kaydettikten sonra tekrar dene.
Kod:
"emmet.triggerExpansionOnTab": true,
Çalışmazsa uzantılar sekmesine gir ve aramaya @disabled yaz, devre dışı bırakılmış uzantıların içinde "Emmet" varsa aktif et.

"F1" tuşuna bastıktan sonra aramaya Preferences: Open Settings (JSON) yaz ve ayarlara gir. Aşağıdaki satır bulunmuyorsa ekleyip, değişiklikleri kaydettikten sonra tekrar dene.
Kod:
"emmet.triggerExpansionOnTab": true,
Çalışmazsa uzantılar sekmesine gir ve aramaya @disabled yaz, devre dışı bırakılmış uzantıların içinde "Emmet" varsa aktif et.
2 yöntemi de yaptım fakat düzelmedi.
EDİT: Böyle bir şey oldu.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    12 KB · Görüntüleme: 145
Demek istediğinizi tam anlamadım fakat iskelet oluşturmak için html:5 yazmanız yeterli zaten VSCode'de.

Farklı bir şeyi kast ediyorsanız bilgim dahilinde ona da yardımcı olurum. Biraz daha açabilir misiniz?
Evet dediğim şey html:5 kısayolu. Önceden bu ! ve ardından TAB tuşuna basınca oluyordu.

JSON dosyalarında yeni satıra geçmeden önce "," eklemen gerekiyor. Bir üst satırın sonuna "," ekleyip tekrar dene.
Hala düzelmedi

"!" yazdıktan sonra bir şey çıkmasa bile "TAB"a basınca çalışıyor bende. Ctrl+Space bastıktan sonra seçenekler arasında çıkarsa "HTML sample" seçeneğini seçerek de kullanabilirsin.

"!" yazdıktan sonra bir şey çıkmasa bile "TAB"a basınca çalışıyor bende. Ctrl+Space bastıktan sonra seçenekler arasında çıkarsa "HTML sample" seçeneğini seçerek de kullanabilirsin.
Yeni güncellemeyle bozmuşlar galiba microsoft yine iş başında. Ayarlar > Extensions - Emmet > Use Inline Completions, Trigger Expansions On Tab ve Show Abbreviation Suggestions tikini işaretle.
Teşekkürler ikinize de . Düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı