Vsoc MOSFET sıcaklık değeri nasıl?

Hatironn

Hectopat
Arkadaşlar Ryzen 3 2200G APU işlemci ve Gigabyte B450M-S2H anakartım var. İşlemciye overclock yaptım 3.92GHz stabil çalışıyor başlamışken GPU"ya yapim dedim ve 100MHz arttırdım ama testte aynı frekansta çalışıyordu. Bir tık çok az voltaj verdim bu sefer testte 100MHz daha hızlı çalıştı ama bu sefer 62 derece olan vsoc MOSFET'ler 10dk furmarrk"da 77 dereceye çıkınca bir tedirgin oldum. Oyunlarda 37-39 ya da Prime 95 de işlemciyi test ederken en fazla 68 derece bu MOSFET'lerin bellek kontrolcülerini besleyen MOSFET'ler olduğunu biliyorum ama en fazla kaç derecelerde çalışabiliyorlar? 77 derece çok mu az mı onu bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• Ryzen 3 2200G.
  • Gigabyte B450M-S2H
  • Corsair Vengeance LPX 2x8 3000MHz RAM.
  • Dark Freezer X127 kule tipi soğutucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
77 derece normal VRM'ler için, sıkıntılı sıcaklıklar değil.

77 derece normal VRM'ler için, sıkıntılı sıcaklıklar değil.

Peki kaç derece sorun olur APU işlemci olmasa problem değil de tedirgin ediyor beni overclock edip güzel performans artışı sağlayanlar var normal MOSFET'ler 100 dereceye kadar sorun çıkarmaz ama anakartta bir parçanın 100 derece olması ne kadar sağlıklı bilmiyorum.

Peki kaç derece sorun olur APU işlemci olmasa problem değil de tedirgin ediyor beni overclock edip güzel performans artışı sağlayanlar var normal MOSFET'ler 100 dereceye kadar sorun çıkarmaz ama anakartta bir parçanın 100 derece olması ne kadar sağlıklı bilmiyorum.

90-100+ derece sıkıntılı, 80 fazla, 70 ve aşağısı normal/iyi.

Geri
Yukarı