Vücut Geliştirmek İçin 300 TL Set Önerisi

goodtofell

Kilopat
Arkadaşlar eve kendi çapımda aletler almak istiyorum. Dambıl sehpasına çok ihtiyacım var ve haliyle dambıl'a da. Bunlar set olarak satan bir yer var mı? Ya da mağaza? Çorum'da yaşıyorum bilgili olan varsa söyleyebilir. Bütçem 300 TL.

Sehpayı en ucuz olanından almalısın çünkü yan fonksiyonları pek kullanılmıyor. Ağırlık olarak dolgu olanları seçmen gerekiyor. Düz bar almana gerek yok iki kısa bar yeterlidir.

Genelde bu tarz aletler bir anlık hevesle alınıp nerdeyse hiç kullanılmadan bir köşeye çekilir. İkinci el bulabilirsen o yolu bir dene derim.(y) Şu an trafikteyim iş yerime ulaşınca bakayım senin için.

Sehpa, arttırılabilir dumbell.
Ben bu ikisi üzerinde yoğunlaşmanızı öneririm, çünkü salona sabit olmayacağınız için makina tarzı bir alet almanıza gerek yok ki iyisi de kötüsü de fazlasıyla pahalı. Serbest ağırlıklarla daha iyi olur sizin için, ama şöyle bir şey var bulunduğunuz ilde Vücut Geliştirme aletleri bulunabilir mi bilemiyorum, biraz araştırdım da çok yoğun istek yok merkez dışında sanırım. :(

Peki kardeşim çok teşekkürler.

Beyler n11 güvenli midir? Dambıl set getirtmeyi düşünüyorum'da.

@Semih Demir kardeşim ben her şeyi hazırladım. Göğüs ve biceps için önerdiğin güzel hareketler var mı?

Peki kardeşim çok teşekkürler.

Beyler n11 güvenli midir? Dambıl set getirtmeyi düşünüyorum'da.

@Semih Demir kardeşim ben her şeyi hazırladım. Göğüs ve biceps için önerdiğin güzel hareketler var mı?

Belirtmiş olduğum gibi haraketin önemi fazla yok. Yani bugün YouTube'da izlediğin şampiyonlar fitness mankenleri de temel hareketleri yapmakta, farklı olan tek şey beslenme. Yani eğer ki beslenmeye değilde tamamen haraketlere ağırlık verilseydi herkes Arnold gibi gezerdi sokakta. Benim şimdilik sana önereceğim Full Body veya Tek bölge çalışmandır, evde olduğu için ev şartlarında haraketlerde eksiklik çekebilirsin. Ayarlanabilir sehpa ve dumbell ayarladıysan Göğüs çalış derim, ertesi gün sırt vs vs. Veyahut Full Body yani tum vucut (Gogus, bacak, omuz, sirt, triceps, biceps) Hedefin yag yakma dogrultusunda ise Full Body oneririm, 2 ayri gorus var yag yakmak ve kas kazanmak icin Full Body oneriyor sampiyonlar, diger gorus ise sadece Tek Bolge calisilmasini oneriyor.

Dostum 300 TL ile kaliteli bir salona 3 aylık üye olabilirsin. Evde ne kadar Basketbol oynayabilirsen, evde de o kadar vücut geliştirebilirsin. Yan odada televizyon ve yatak dururken spora odaklanman zor olabilir, dambıl ve bar ile tüm bölgeleri çalıştıramayacağın için aynaya baktığında vücudunda kas dengesizlikleri olacak. Vücut geliştirmek bir spor. Nasıl Basketbol, Futbol evde oynanamıyorsa evde de vücut geliştirilmez.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı