Vücut Nasıl Geliştirilir?

Legugi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba. Ben 13 yaşında 1.79 boyunda 60 kilo bir öğrenciyim. Boyut yaşıma göre uzun diyorlar. Sizce doğru mu? Benim hedefim zaten ölmeden 1.84'u geçmek :D Allah inşallah o günleri de görmeyi hem bana hem sizlere nasip eder inşallah. Bir de boyumun bir anda duracak diye cok korkuyorum.:cry:Konumuza dönecek olursak, evde spor yapmaya neredeyse 7 ay önceden başladım. Evde yapılabilecek zıplama, esneme, kardiyo gibi hareketlere başlamıştım. Sonra baktım iyiyim. Dambıl aldım. Her hareketi yapıyorum falan. Şimdi günümüzde ise 5 kg dambılım var. Elimden geldiğince her şeyi yapıyorum. Ama bir türlü şu şınav ve barfiksi yapamıyorum. En fazla 10. 11 de tıkanıyorum. Ama mekik deseniz 200'e kadar çıkmışlığım var. Beslenme de çok dikkat ediyorum. Her sabah kahvaltı da haşlanmış yumurta ve gerektiğince karbonhidratli ve yağlı yemeklerden uzak durmaya çalışıyorum
Sizden istediğim:
1) Boyutu daha uzatabilir miyim? Ve nasıl uzatabilirim?
2) Şınav ve barfiks sayılarımı nasıl arttırabilirim?
3) Boyum ağırlık kaldırımda durur mu?
4)Bu yaşta vücut yapmak olumlu mudur yada olumsuz mudur? Hem şimdi için hemde gelecek için?
5) Bir de bir yerde okudum kilo ile boy arasında 10 fark olmasi gerekiyormuş sağlıkli birey olabilmek için. Sizce doğru mu?

Elimden geldiğince kısa tutmaya çalıştım ama nafile:ıslık:. Her soruma cevap verebilirseniz çok memnun olurum. Yanlışımı gördüyseniz kusura bakmayın. Herkese iyi günler. İyi sosyaller...

Boşver boy uzatmayı kavaktada boy var ama hiçbir işe yaramıyor :D Benim yaşım 15 boyum 1.95 çokta bir işe yaramıyo yani.

1)Eğer demire asılırsan her gün 5-10 dk kadar ve de yeteri kadar süt içersen uzar.
2)Barfiks ve şınav arttırmak pek kolay değil ama hergün onları çekersen giderek artacak bugün 10 çekiceksin haftaya 11 sonra 15,20 derken artıcak
3)Eğer ağırlıklı squat ve de halter kaldırmazsan durmaz benim durmadı 2 yıldır :D
4) Bende o yaşata başladım bi yerde okumuştum eğer yaşın 13 ise vücut geliştirmeye başlayabilirmişsin.
5)Onu bende duydum ama doğruluğunu bilmiyorum.

1-Asıl, zıpla, yüz.
2-Biseps kasını çalıştırarak ve 10 kg dambıla geçerek
3-Kafanın üzerine kaldırdıkların boyunu etkiler
4-Badici gibi yapma ama zevkine, ter atmak için yapmanda sakınca yok. Kendini çok zorlarsan zarar verirsin, daha gelişme çağındasın.
5-Onun formülü farklıydı kardeş, kilo boy endeksini diyorsun. Saçma zaten misal, benim boyum 170, ben şimdi 160 kilo mu olmalıyım? Saçma yani dediğin şey.

Sen yine iyisin. Bende 13 yaşındayım. Boy 1.75 62 kiloyum. Mekik bende senin kadar çekiyorum. Ama şu şınav ve barfiks beni bitiriyor. Şınav'da 5'de tıkanıyorum. Barfiks'de ise 6 tane anca.

Arkadaşlar herşey için çok teşekkür ederim. Sağolun ilgilendiğiniz için. Birkaç sorum daha olacaktı:
1)Sizce kilom iyi mi? Daha almalı mıyım yoksa vermeli miyim?
2)Hocam 1.95 çok iyimiş. Nasıl yaptınız?
3) Ben zaten 2 yıl yüzmeye gittim. Hala da tatillere gitsek yüzüyorum. Yüzmeyi seviyorum. Bu sene teog var. Sonra Allah nasip ederse tekrardan gitmeyi planlıyorum. Yüzmeye o zamanda 14-15 yaş arası boy uzar mı? Galiba 15 ten sonra uzamıyormuş. Sizce doğru mu?
4)Hem boy uzaması için hem kol kası için hemde karın kası için bir kaç egzersiz ismi,sitesi,resmi,yapılışını açıklar yada söyler misiniz? Çok sevinirim.
5)Boyumun uzamasının durduğunu nerden anlarım?
Herkese çok teşekkürler. Tekrardan sorular sordum kusura bakmayın. Zahmet olucak ama. Herkese iyi sosyaller.

Sen yine iyisin. Bende 13 yaşındayım. Boy 1.75 62 kiloyum. Mekik bende senin kadar çekiyorum. Ama şu şınav ve barfiks beni bitiriyor. Şınav'da 5'de tıkanıyorum. Barfiks'de ise 6 tane anca.
Hocam o şöyle 1. 75 isen 75-10=65 gibi. 165 değil. Yanlış anlaşılma olmuş. Malesef barfiks çok zor...

Arkadaşlar herşey için çok teşekkür ederim. Sağolun ilgilendiğiniz için. Birkaç sorum daha olacaktı:
1)Sizce kilom iyi mi? Daha almalı mıyım yoksa vermeli miyim?
2)Hocam 1.95 çok iyimiş. Nasıl yaptınız?
3) Ben zaten 2 yıl yüzmeye gittim. Hala da tatillere gitsek yüzüyorum. Yüzmeyi seviyorum. Bu sene teog var. Sonra Allah nasip ederse tekrardan gitmeyi planlıyorum. Yüzmeye o zamanda 14-15 yaş arası boy uzar mı? Galiba 15 ten sonra uzamıyormuş. Sizce doğru mu?
4)Hem boy uzaması için hem kol kası için hemde karın kası için bir kaç egzersiz ismi,sitesi,resmi,yapılışını açıklar yada söyler misiniz? Çok sevinirim.
5)Boyumun uzamasının durduğunu nerden anlarım?
Herkese çok teşekkürler. Tekrardan sorular sordum kusura bakmayın. Zahmet olucak ama. Herkese iyi sosyaller.

Hocam o şöyle 1. 75 isen 75-10=65 gibi. 165 değil. Yanlış anlaşılma olmuş. Malesef barfiks çok zor...
2 yıl yüzmeye gitmişsin diye boyun 1.79. Yüzme en iyisi.

Ben 10 yıldır gidiyorum yüzmeye çok iyi bir spor hem boy uzatıyor hem omuzlar genişliyor hem de tüm kasları çalıştırıyor ve de akciğer kapasitesini genişletiyor.

Evet. Biliyorum. Benimde zaten bu sene teog um var. O bitsin sonra ya yüzmeye yada basketbol a gitmek istiyorum. Hem iyi yaptığım için hemde belki bir seviye ye gelirsek kariyer edinme ek iş mesela:ROFL::):D:cool::melek:
Sizce +14 yaşından sonra yüzme mi basket mi?

Evet. Biliyorum. Benimde zaten bu sene teog um var. O bitsin sonra ya yüzmeye yada basketbol a gitmek istiyorum. Hem iyi yaptığım için hemde belki bir seviye ye gelirsek kariyer edinme ek iş mesela:ROFL::):D:cool::melek:
Sizce +14 yaşından sonra yüzme mi basket mi?
8 yaşındayken su topu milli takımına çağırılmış ama gitmemiş bir dangalak ve tofaşın basketbol alt yapısına 2 kere seçilip gitmeyen bir salak olarak söylüyorum: Basketbol.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı