VW Golf garanti dışı parça

Uğur Öztürk

Kilopat
Makaleler
21
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.
Başına bunun gibi bir olay gelen var ise paylaşırsa sevinirim. 2020 Golf 7.5 garantili.
14 Ocak cuma günü aracımın sağ ön kapısında kilit mekanizmasının çalışmadığını fark ettim. Tekrar kontrol ettiğimde çalışıyordu fakat 2 defa çalışmayınca servise randevu aldım ve yetkili servisine götürdüm. Akşam 17:00 saatlerinde ilgili ekipten arkadaşlar arayıp, kapının değişip değişmediğini ya da çıkartılıp takıldığını sordular, öyle bir şeyin mümkün olmadığını ilettim çünkü araç bana 0 km ve direkt yurt dışından geldi.
Cumartesi günü tekrar aradılar. Aracın camının açık kalmış olabileceğini ya da yıkama yaparken mekanizmaya su girmiş olabileceğini varsaydılar. Yani ortada tam olarak neden olduğuna dair bir kanıt yok ki kapının ve koltuklarının her tarafını kontrol ettim su girdiğini varsayarak koltuk veya kapı kumaşında deformasyonlar olması gerekirdi.
Özetlemem gerekirse garantili araçtan arızanın tespiti ve kapının sökülmesine bile ücret kesmişler.

1642524223752.png

1642524258521.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar.
Başına bunun gibi bir olay gelen var ise paylaşırsa sevinirim. 2020 golf 7.5 garantili.
14 Ocak cuma günü aracımın sağ ön kapısında kilit mekanizmasının çalışmadığını fark ettim. Tekrar kontrol ettiğimde çalışıyordu fakat 2 defa çalışmayınca servise randevu aldım ve yetkili servisine götürdüm. Akşam 17:00 saatlerinde ilgili ekipten arkadaşlar arayıp, kapının değişip değişmediğini ya da çıkartılıp takıldığını sordular, öyle bir şeyin mümkün olmadığını ilettim çünkü araç bana 0 km ve direkt yurt dışından geldi.
Cumartesi günü tekrar aradılar. Aracın camının açık kalmış olabileceğini ya da yıkama yaparken mekanizmaya su girmiş olabileceğini varsaydılar. Yani ortada tam olarak neden olduğuna dair bir kanıt yok ki kapının ve koltuklarının her tarafını kontrol ettim su girdiğini varsayarak koltuk veya kapı kumaşında deformasyonlar olması gerekirdi.
Özetlemem gerekirse garantili araçtan arızanın tespiti ve kapının sökülmesine bile ücret kesmişler.

Eki Görüntüle 1274159

Eki Görüntüle 1274160

Arızalı parçanın analiz yapılmasını iste eğer sıvı teması olmadığına eminsen.

Selam arkadaşlar.
Başına bunun gibi bir olay gelen var ise paylaşırsa sevinirim. 2020 Golf 7.5 garantili.

Eki Görüntüle 1274159

Eki Görüntüle 1274160
Doğuş oto'da mı yapıldı bu ?
Keşke sanayiye gitseydin.

Her bayide kesiliyor bildiğim kadarıyla işçilik olduğu için. Yapılan her işlemin yazılması da bir bakıma artı. Eksperde "sök-tak" yazılırsa, servis kayıtlarında neden sök-tak yapıldığı anlaşılır.
Garantili olduğu için sizden ücret alınmaması gerek diye biliyorum.

Arızalı parçanın analiz yapılmasını iste eğer sıvı teması olmadığına eminsen.

Parçada oksitlenmeyi gördüm benim aracımdaki parça mı bilemedim fakat parça çalışıyor 5 denememde 2 defa çalışmadı.
Doğuş Oto'da mı yapıldı bu?
Keşke sanayiye gitseydin.

Doğuş oto çok yoğun oluyor diye, uzay oto ya gidiyorum. Ürün garantili olduğu için sanayiye gitmek aklıma bile gelmedi :)

Geri
Yukarı