VX2458-C-MHD Ayıplı Üründe KVK Sorun Bulamadı

Kontrol ettiniz mi peki o bilgiler Hepsiburada'nın olmasın, önce bir Hepsiburada'nın bilgilerine bakıp kıyaslasaydınız. Çünkü faturada yazan bilgiler Hepsiburada'nın mı yoksa farklı satıcıdan alınınca satıcının mı bilgileri yazılıyor emin değilim.
O konuda emin değilim ama fatura Vela teknoloji (satıcı) tarafından kesilmişti. Yani hepsiburada logosu falan değil direk velateknolojinin logosu var. Yine bi kontrol ederim çok sağolun.

Açıkçası ekran renk kalitesi çok iyiydi. Ghosting sorunu dikkat çekecek seviyede değildi ve bayağı memnundum aslında. Tek sıkıntısı yükseklik ayarı falan yoktu. Şu an ASUS VG27VQ 27" kullanıyorum ve renk olarak ViewSonic ile arasında dağlar kadar fark var diyebilirim (tabii kalitesiz değil ama doğal ve daha önce gördüğüm şekilde de değil renkler. YouTube kırmızısının doğal bildiğimiz kırmızı haline getirmek için bile uğraşmıştım çünkü turuncuya yakındı). Neredeyse 1 yıl oldu alalı ama renk ayarını hiç oturtamadım, hep bir garipmiş gibi geliyor. Ama ViewSonic'te otomatik gelen ayarlara ufak bir oynama yapınca çok dengeliydi. Şu an kullandığım ASUS'ta bayağı farkedilir ghosting var ve 27" bir monitöre göre ekranda fazla bulutlanma var. 32" ViewSonic ile 27" ASUS'un bulutlanma seviyesi aynı olmamalı yani 27" ile 32" aynı seviyede olamalı aslında, çünkü genel olarak internette incelemelerde benim monitörün 32" olanı kötüydü ama 27" bayağı simsiyahtı. Kısacası piksel sorunu yaşamasam iade etmek istemezdim ben, 2000₺'ye 32" monitör ve o kalite bence bedavaydı. 27" kullanmama rağmen ufak geliyor, 32" ayrı bir keyifliydi.

Kontrol ettiniz mi peki o bilgiler Hepsiburada'nın olmasın, önce bir Hepsiburada'nın bilgilerine bakıp kıyaslasaydınız. Çünkü faturada yazan bilgiler Hepsiburada'nın mı yoksa farklı satıcıdan alınınca satıcının mı bilgileri yazılıyor emin değilim.
Hocam renk konusunda ürünü kötülemiyorum ben kullandım ve memnun kaldım bu konuda lakin malzeme kalitesi oldukça düşüktü elektriklenme oluyordu monitörde 2 adet ölü piksel ve 3 4 adet sıkışmış piksel vardı üründen renk olarak memnundum ama göz yoruyordu geceleri rahat takılamıyordum belki bu seri değil ıps olan serileri daha iyidir diye düşünüyorum çünkü birçok şey eksik kalmış bir monitöre göre çok eksileri var bana göre dediğim gibi kişiden kişiye göre değişebilir ben ısınamadım hocam hepsi bu niyetim ürünü kötülemek değil.

Hocam renk konusunda ürünü kötülemiyorum ben kullandım ve memnun kaldım bu konuda lakin malzeme kalitesi oldukça düşüktü elektriklenme oluyordu monitörde 2 adet ölü piksel ve 3 4 adet sıkışmış piksel vardı üründen renk olarak memnundum ama göz yoruyordu geceleri rahat takılamıyordum belki bu seri değil IPS olan serileri daha iyidir diye düşünüyorum çünkü birçok şey eksik kalmış bir monitöre göre çok eksileri var bana göre dediğim gibi kişiden kişiye göre değişebilir ben ısınamadım hocam hepsi bu niyetim ürünü kötülemek değil.

Yok ben niyetiniz iyi ya da kötü diye size yüklenmişim gibi anladıysanız kusura bakmayın lütfen, ben genel deneyimimi anlattım biraz. Oyun haricinde çok fazla dizi ve film de izlediğimden renk farkları çok barizdi, ondan sadece onu övdüm. Yoksa metal ayağında bir elektriklenme sorunu var ciddi anlamda, elimin üst eklem kısmı dediğinde fark ettim bayağı şaşırmıştım. El ile dokununca pek anlaşılmıyor ama eklem kısımları değince garip bir acı veriyordu bazen. Kasa plastiği de kötüydü, kullandığım ASUS monitör 10 kat daha iyi bu anlamda.

KVK'dan elime ulaştı şuan ürün. İlk açılışta ekran tamamen çizgi çizgi oldu. 2 tane ölü piksel vardı ve şuan sayamayacağım kadar çok var. KVK ürünü daha beter hale getirmiş. Bu nedir böyle ya?

@bazzinga

07f6b8da-c2d9-4b24-a787-3ea631cf6fcd.jpg

Ekranın sadece bir kısmında bu kadar var. Bunlar ölü piksel mi sıkışmış piksel mi anlayamadım?

@ViewSonic Türkiye

Son düzenleme:
KVK'dan elime ulaştı şu an ürün. İlk açılışta ekran tamamen çizgi çizgi oldu. 2 tane ölü piksel vardı ve şu an sayamayacağım kadar çok var. KVK ürünü daha beter hale getirmiş. Bu nedir böyle ya?

@bazzinga

Eki Görüntüle 898144

Ekranın sadece bir kısmında bu kadar var. Bunlar ölü piksel mi sıkışmış piksel mi anlayamadım?

@ViewSonic Türkiye

Ya hadi 1 piksel tolerans içerisindedir de, buna tolerans diyen de kör sanırım.

KVK'dan elime ulaştı şuan ürün. İlk açılışta ekran tamamen çizgi çizgi oldu. 2 tane ölü piksel vardı ve şuan sayamayacağım kadar çok var. KVK ürünü daha beter hale getirmiş. Bu nedir böyle ya?

@bazzinga

Eki Görüntüle 898144

@ViewSonic Türkiye
Hocam ne yapmışlar böyle ürüne sağa solamı attılar nasıl bu kadar piksel çıkmış bunda hiçmi dikkatli olmadılar ya nasıl bir yetkili servis bu kvk üzüldüm sizin adınıza.

Hocam ne yapmışlar böyle ürüne sağa solamı attılar nasıl bu kadar piksel çıkmış bunda hiçmi dikkatli olmadılar ya nasıl bir yetkili servis bu kvk üzüldüm sizin adınıza.
Kendi pabuçlarına sıktılar. Kargo kapıya geldiği andan beri video çekiyordum. Monitörün önceki halinin de fotoğrafları var elimde. Ya iade alcaklar ya değişim yapacaklar.

Güncelleme: 9 Mayıs 2021
@bazzinga THH'de şuan için hâlâ "Savunması İstendi" yazısı var. İşlemin hızlanması için yapmam gereken bir şey var mı yoksa bekleyecek miyim böyle?
Güncelleme: 14 Ağustos 2021

THH tarafından haklı bulundum ve eve tebligat geldi. Tebligat gelmesine kadar 6 ay kadar sürdü bu süreç. Tebligat geldikten sonra satıcı itiraz edebilir diye 15 gün bekledim (Satıcı, THH'nin kararına 15 gün içinde itiraz edilebilir) ve hepsiburadayı arayıp durumu bildirdim. Ardından Yurtiçi Kargoyla hepsiburada'nın söylediği numaraya ürünü kargoladım.

Son Durum:
Screenshot_20210814_182856_com.pozitron.hepsiburada.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı