W-A-S-D tuşları kullanımdayken Ctrl kombinasyonları yapılmıyor

SoulSpark

Kilopat
Yer
Karabük
Daha fazla  
(Forumunuzu uzun süredir takip ediyordum, çoğu sorunuma çözümü burada buldum, fakat bu sorunu çözmek için benim sormam icap etti. Umarım her zaman ki gibi buna da bir çözüm/öneri bulabilirim)

Merhaba Technopat,

Benim problemim, aslında bir oyunla ilgili fakat işin ucu klavyeye dayanıyor. Sorunu yaşadığım oyun Half-Life, bu sorunu binlerce Half-Life oyuncusu yaşamış, bir çok yerli yabancı forumda bununla ilgili konular açılmış. Config ayarlarıyla tuş kombinasyonlarını değiştirme vb. çözümler üretilmiş. Ben bunları kaba taslak denedim ve pek bir faydası olmadı. Acaba bu sorunun klavye ayarları ile bir çözümü var mı diye veya donanımsal bir sorun mu diye araştırmak adına buraya konu açtım. Sorunum özetle, W-A-S-D tuşlarını kullanırken Ctrl + Space yapamıyorum, çoğunuz biliyordur Standart ayarlarda Ctrl + Space uzun atlama tuşudur Half-Life'da. Fakat şöyle kafama takılan bir durum var, W-A-S-D kullanırken sağ Ctrl ile Space'e bastığımda uzun atlayabiliyorum. Sorun sol Ctrl tuşunda. İkisi arasında donanımsal bir öncelik durumu mu var acaba?

Sorunum özetle bu şekilde, sorun donanımsal mı, ekstra klavye mi kullanmam gerekiyor, yoksa bunun ayarlanabilir bir çözümü var mı? (Bu arada sorunu yaşadığım klavye bir laptop klavyesi)

Son düzenleyen: Moderatör:
Makrolu bir klavye alırsan sol Ctrl'ye sağ Ctrl'yi uygularsın, sorun çözülebilir. Alamam diyorsan ne yapabilirsin bilmiyorum.

Laptop klavyelerindeki genel sorun bu, 3 yada 4 tuştan fazlasına basınca işlemiyor. PES oynayın ve taşlardan parmağınızı çekmeden çapraz hızlı koşu yaparken pas atmayı deneyin, atmazsa klavyenizden kaynaklanıyor demektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı