W10 Mavi Ekran Hatası

MertÇalışkan#

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba

Bugün oyun oynarken bilgisayardan kalkıp mutfağa gittim ve geldiğimde mavi ekran hatası aldığımı gördüm, yüzde yüz olmasına rağmen hala bekliyordu ben de sinirlenip güç tuşuna basılı tutarak bilgisayarı kapattım. Tekrar açtığımda bilgisayar HDD'den Boot etmedi, ben de BIOS'dan ayarları "default" olarak kaydedip çıktım ve bilgisayar normal bir şekilde açıldı. Yaklaşık bir saat sonra arka planda hiçbir program çalışmazken yine mavi ekran verdi ve yüzde sıfırda kaldı, ben de yine güç tuşundan kapatıp açtım.

Sistem geri yükleme yaptım olmadı.
Disk temizledim, kayıt defteri birleştirdim, malware taraması yaptım fakat su içmek için mutfağa gidip geldiğimde bir de ne göreyim, yine mavi ekran hatası.

Not: Minidump dosyası boş.

RAM'lerinizi kontrol etmenizi oneririm oncelikle. Sonrasinda ekran kartinizi temassizlik var mi kablo uclari duzgun mu sokete tam oturuyor mu vs. Eger bunlarla sorun cozulmezse yazilimsal olabilir. Guvenli moda girip butun driverlari silip en son surumlerini yuklemelisiniz. (Beta surumleri yuklemeyin) Bu da cozmezse Windows dosyalari bozulmus olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde sabit disk mi var, SSD mi? Sağlığını kontrol eder misin?

Lenovo Ideapad kullanıyorum 12GB ram 1TB sabit disk var. Şuan disk taraması yapıyorum sonuçları yazacağım.
Oynadığın oyun için RAM'lerin yeterli mi?
Evet
Bu arada, Windows güncellemesi yaparken yarısında mavi ekran hatası vermişti. Son gelen güncellemeden kaynaklı olabilir mi ?
GeForce Experience üzerinden son güncellemeyi indirmiştim bu sabah saat 5 civarlarında,10 saatten fazladır bilgisayar açık ve henüz bir sorun çıkmadı.
Akşama kadar bekleyip son durumu yazarım.

Vaktinizi ayırdığınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem az.
ETS 2'yi acmamla, bilgisayarın hoparlöründen gelen o rahatsız edici oyun takılmasına benzeyen ses ile beraber tekrar mavi ekran hatası aldım.
Hata sonrası .dmp dosyası.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı