W11 sistem fazla RAM harcıyor

cagri630

Femtopat
Daha fazla  
Windows 11 kullanıyorum ve bilgisayarım fazladan RAM kullanıyor neden acaba?

Dosya Ekleri

• statics 2.png
    statics 2.png
    39,8 KB · Görüntüleme: 58
  • statics.png
    statics.png
    66,7 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek kısmına basarsanız neyin RAM yediğini ölçebilirsiniz. (fazladan aza sıralar)
Gerçi Windows ne kadar RAM varsa onu değerlendiriyor. 16 GB ise ortalama 7GB, benim gibi 8 ise ortalama 4 GB yiyor belli bir şeye dayalı değil yani normal gibi bu değerler.

Windows 11 kullanıyorum ve bilgisayarım fazladan RAM kullanıyor neden acaba?
Değerler gayet normal, Chrome kapanınca tahminimce 33 seviyelerine inmesi gerekir. Ayrıca AntiMalware'de RAM yiyen bir program. Onu kapatmayı deneyebilirsiniz daha da aşağıya çekmek isterseniz. İnternette çeşitli videolar var gereksiz hizmetleri kapatarak %25 seviyesine indirilebiliyor RAM kullanımı.

Değerler gayet normal, Chrome kapanınca tahminimce 33 seviyelerine inmesi gerekir. Ayrıca AntiMalware'de RAM yiyen bir program. Onu kapatmayı deneyebilirsiniz daha da aşağıya çekmek isterseniz. İnternette çeşitli videolar var gereksiz hizmetleri kapatarak %25 seviyesine indirilebiliyor RAM kullanımı.
Hocam RAM'in fazla kullanılması kötü bir şey değil ki, yani %25'e kadar gerek yok :D. RAM gerektiren bir işlem yapıldığında Windows o kullanılan RAM'i azaltıyor zaten.

Geri
Yukarı