W32 veya Win32 virüsü nasıl temizlenir?

Kadir999

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bir exe dosyası indirdim. Dosyaya 2 kere tıkladım ama çalışmadı. Yaklaşık 1 dakika sonra dosya kendi kendini yok etti. Malware ile tarama işlemi yaptım ancak herhangi bir şey bulamadı. Virüs Total ile tarattım. O bir adet virüs algıladı. Algılanan virüste fortinet W32/Possible threat yazıyor. Son olarak bilgisayarıma harici HDD takıyorum. İçerisinde resim ve videolar var. HDD'ye de bulaşmış mıdır? Eğer taşınabilir HDD'ye bulaştıysa nasıl içerisindeki dosyalarımı kaybetmeden temizleyebilirim yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler, iyi günler.

Kaspersky ve MalwareBytes programları ile güvenli modda tam tarama yapın.

Güvenli moda girip bu dediğiniz programları mı çalıştıracak yoksa programların içinde güvenli modda tara gibi bir seçenek mi var?

@Murat5038 Abi konuyu ben sana açıklayım. Benim bir Youtube kanalım var. Reklam olmasın isim vermeyeceğim ama 800bin aboneli bir kanal. Bu kanalı çalmak için böyle bir yönteme başvurdular. Sponsorlu reklam adı altında bana oyun exe dosyası gönderdiler. Gelen dosyayı Youtube için kullandığım bilgisayarda açmadım. 2.bilgisayarımda açtım. Şuan 2. bilgisayarımı kurtarmaya çalışıyorum. Format atmalı mıyım? Hangi antivirüs programlarını önerirsin? Son olarak da taşınabilir HDD'ye virüs bulaşmış mıdır? Müsait olduğun bir gün cevaplar mısın?
Teşekkür ederim, hayırlı günler.

Not: Malware(Rootkits Dahil) ve Avast herhangi bir virüs bulmuyor. Onlarla defalarca tarattım.

Not: Malware(Rootkits Dahil) ve Avast herhangi bir virüs bulmuyor. Onlarla defalarca tarattım.
Avast kalitesiz olduğu için bulmaması normal.
Hangi antivirüs programlarını önerirsin? Son olarak da taşınabilir HDD'ye virüs bulaşmış mıdır? Müsait olduğun bir gün cevaplar mısın?
Dediğim gibi sağlam bir AV ile tarama yapman laızm ve AV tarama için kurulmaz kullanmak için kurulur. Tavsiye olarak Kaspersky IS kullanman lazım.

@Murat5038 Abi merhaba, Kaspersky IS deneme sürümünü indirip tam tarama yaptım. Bilgisayarda hiçbir şey bulunmadı. Taşınabilir HDD'de üç tane virüs buldu ama bu virüslerin anlattığım dosya ile bağlantısı olduğunu düşünmüyorum. Yine de resim ekliyorum. Virüslü dosyayı VirüsTotal'e attım onun resmini de ekliyorum. İçimde hala bir endişe var. Sence ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• 39b618df-5638-4401-a080-0d6c1c54b32b.jpg
    39b618df-5638-4401-a080-0d6c1c54b32b.jpg
    113,7 KB · Görüntüleme: 184
  • 851e8da3-5677-4ce9-ad54-0737a12c63de.jpg
    851e8da3-5677-4ce9-ad54-0737a12c63de.jpg
    229,4 KB · Görüntüleme: 143

Yeni konular

Geri
Yukarı