W8.1 dizüstü bilgisayarın aşırı yavaşlaması

the pixies

Hectopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş kimse yardımcı olmuyor siz cevap verirseniz memnun olurum

Özet: Orjinali W8 olan bilgisayar güncelleştirmeler ile 8.1 olarak aşırı derecede yavaşlayıp 13 saniyede açılan bilgisayarın 1 dakika 30 saniye gibi bir sürede açılması

Öncellikle herkese merhaba, bugün 8-9 gündür açmadığım bilgisayarı sabah açtığımda windows 11 tane güncelleme yaptı ve bilgisayar aşırı derecede yavaşladı.
Tabi bu yavaşlamanın önceki durumları da var. Geçen sene eylül ayında aldığım asus w8 bigisayarı güncelleştirmeler sayesinde w8.1 oldu ve artık eskisi gibi değildi bilgisayar. Bende w10 uyumlu olduğu için belki bir nebze bilgisayar hızlanır düşüncesiyle w10a yükselttim ki yükseltmez olaydım.
Belki de her şey yükseltmemle başladı ama bir olay daha var. Bende w10 bilgisayarı yavaşlattığı için ayarlardan kurtar seçeneğinden bilgisayarı ilk aldığım hale getirdim.
W10'a göre bilgisayar hızlanmıştı. Birkaç ay sonra bilgisayara virüs bulaştı. Virüste illet bir şey, yüklemek istediğim programın setupına bastıktan sonra durmak bilmeyen programlar çince midir japonca mıdır artık her neyse o tarzda programlar yüklendi ve ardı arkası kesilmiyordu bilgisayar resmen kilitlendi hemen interneti kesip direk ayarlardan tekrar format attım ve bilgisayarı ilk aldığım güne tekrar döndürdüm.
Bu olaydan 2 ay geçtikten sonra bugün bilgisayarı açtığımda güncelleme yaptı windows ve aşırı derece yavaşladı bilgisayar. Şu satırları yazarken bile bilgisayarın fanı resmen bağırıyor.
Arkadaşlar ne yapmam konusu hakkında lütfen bana yardımcı olur musunuz? Bilgisayarı nasıl ilk aldığım hale getirebilirim format atıp hiçbir zaman güncelleştirme yapmamalı mıyım? Yardmcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Temiz kurulum yapmanı tavsiye ederim. Windows ve sürücü güncellemelerini yapmanı öneririm. HDD test etmeni öneririm. Eğer sorun devam eder ise servise yollamak iyi olabilir. Detaylı olarak bakabilirler.

Çözüm:
1-İlk olarak görev yöneticisinden başlangıç kısmından gereksiz uyugulamaları devre dışı bırakın.
2-Gereksiz programları silin.
3-Windows u ilk aldığınız sürümüne döndürün.
4-Çeşitli virüs veya hızlandırıcı programları yüklemeyin . Virüs programı olabilir.
5-Bilgisayarınızı 2 açışta bir , 3 kez yeniden başlatın

Sorununuz çözülmüştür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı