Wallpaper Engine Kaynak Tüketimi Yüksek mi?

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
Wallpaper Engine'i almayı düşünüyorum. Steam'de 8 TL gibi bir ücreti var. Ücreti değil de, benim için önemli olan kaynak tüketimi. Laptop kullanmaktayım ve zaman zaman pilde kullanmaktayım. Kaynak tüketimi nasıldır? Bataryanın daha hızlı tükenmesini sağlayacak kadar CPU kullanımı yapıyor mu? Tam ekran uygulama vs. kullanınca oynatma duruyor mu? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wallpaper Engine'i almayı düşünüyorum. Steam'de 8 TL gibi bir ücreti var. Ücreti değil de, benim için önemli olan kaynak tüketimi. Laptop kullanmaktayım ve zaman zaman pilde kullanmaktayım. Kaynak tüketimi nasıldır? Bataryanın daha hızlı tükenmesini sağlayacak kadar CPU kullanımı yapıyor mu? Tam ekran uygulama vs. kullanınca oynatma duruyor mu? Teşekkürler.

Durup durmamasını seçebiliyorsunuz. Ama wallpaperden wallpapere farklı güç tüketimi var.

Wallpaper Engine on Steam
Bundan bahsediyorum. Kaynak tüketimi nasıldır acaba?
Güç tüketimi nasıldır bilmiyorum ama sürekli çalışması, hiç çalışmaması ve başka bir program da iken hareketli resmin durması gibi seçenekler var. Uygulamanın crack lı versiyonunu deneyebilirsin ama pek duvar kağıdı bulamazsın.

Güç tüketimi nasıldır bilmiyorum ama sürekli çalışması, hiç çalışmaması ve başka bir program da iken hareketli resmin durması gibi seçenekler var. Uygulamanın crack lı versiyonunu deneyebilirsin ama pek duvar kağıdı bulamazsın.
Sürekli Steam'in çalışması gibi bir şart var mı? Oyunları açınca Steam açılıyor ya mesela. Duvar kağıdı bulamazsın derken de crack'li yüklersem diye dediniz herhalde. Kullanacaksam Steam'den alırım zaten. :)

Sürekli Steam'in çalışması gibi bir şart var mı? Oyunları açınca Steam açılıyor ya mesela. Duvar kağıdı bulamazsın derken de crack'li yüklersem diye dediniz herhalde. Kullanacaksam Steam'den alırım zaten. :)
Eğer internet yoksa çevrimdışı olarak çalışır zaten. Programın orjinalinde bir sürü duvar kağıdı var ama cracklı da internetten baya araman lazım.

GPU Kullanımı %20 lerde oluyor. Gözlemlerime göre program vs. açtığın zaman otomatik durur, %0 olur. Masaüstüne geçtiğin zaman hareketlenir. Gayet kullanışlıdır fakat uzun kullanımda sürekli %20'lerde olması sistemi nasıl etkiler bilemem.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı