Wallpaper kalitesi kötü gözüküyor

Denizkq

Decapat
Daha fazla  
Aynı çözünürlükte wallpaper bulmama rağmen hepsi pikselli yani görüntü kalitesi bozuk olarak duruyor. Bu arada monitörüm 2560×1440.
Bu durumun nedenini anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal bir resimi duvar kağıdı yaptığınızda aynı sorunu yaşıyormusunuz?

İlk kendi bilgisayarının çözünürlüğüne bak ayarlardan ona göre wallpaper yap çünkü bilgisayar atıyorum 2560×1440 fazla geldiği için yakınlaştırınca pixelleşiyor.

Normal bir resimi duvar kağıdı yaptığınızda aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Yanı hocam fotoğraf 2560×1440 yani monitörle aynı çözünürlükte ama kötü gözüküyor.

İlk kendi bilgisayarının çözünürlüğüne bak ayarlardan ona göre wallpaper yap çünkü bilgisayar atıyorum 2560×1440 fazla geldiği için yakınlaştırınca pixelleşiyor.
Zaten öyle yapıyorum ona rağmen olmadığı için bu konuyu açtım.

Windows 11'e geçtiğimden bu yana aynı sorunu ben de yaşıyorum. Windows'un temalarına dahil olan fotoğraflarda bir sorun yok ama kendi indirdiğim bir fotoğrafı masaüstü yaparsam, bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra dediğiniz gibi masaüstü fotoğrafı kalitesiz görünüyor.

Windows 11 kullanıyorsanız, aynı problemi yaşıyor olabiliriz.

Windows 11'e geçtiğimden bu yana aynı sorunu ben de yaşıyorum. Windows'un temalarına dahil olan fotoğraflarda bir sorun yok ama kendi indirdiğim bir fotoğrafı masaüstü yaparsam, bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra dediğiniz gibi masaüstü fotoğrafı kalitesiz görünüyor.

Windows 11 kullanıyorsanız, aynı problemi yaşıyor olabiliriz.
Windows 10 pro kullanıyorum.

Hangi programı kullanıyorsun?

Aynı çözünürlükte wallpaper bulmama rağmen hepsi pikselli yani görüntü kalitesi bozuk olarak duruyor. Bu arada monitörüm 2560×1440.
Bu durumun nedenini anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam eğer ki duvar kağıdını internetten bulup bilgisayara atıyorsanız, seçtiğiniz duvar kağıdına tıklayın ve yüklenmesini bekleyin. Yüklendikten sonra masaüstüne atıp duvar kağıdı yapın.

İnternet üzerinden indiriyorum.

Microsoft mağazasından bu uygulamaya kullanın belki o dediğiniz sorun çözebilir. Duvar kağıdı ekleyip kullanmanızı sağlar hem ücretsiz.

Dosya Ekleri

• 1656006633392.png
    1656006633392.png
    24,3 KB · Görüntüleme: 133

Yeni konular

Geri
Yukarı